logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

Підприємства Сумщини отримали консультації Держпраці із трудового законодавства

У рамках практичного семінару фахівці Управління Держпраці у Сумській області надали консультації та роз’яснення стосовно трудового законодавства та експертизи умов праці суб’єктам господарювання області. У ході зустрічі посадові особи підприємств мали нагоду розглянути та проаналізувати окремі випадки із практики, отримати поради фахових спеціалістів.    

Начальник відділу з питань експертизи умов праці Управління Світлана Закорко роз’яснила присутнім, у яких випадках необхідно надавати додаткову відпустку за особливий характер праці робітникам, зайнятим на роботах, пов’язаних із використанням комп’ютерів. Також фахівець звернула увагу на порядок підтвердження відповідності умов праці критеріям, які дають право на таку відпустку. 

На ряду з цим питання учасників заходу стосувалися останніх змін, внесених до Списків виробництв, робіт, професій, посад та показників, що дають право на пільгове пенсійне забезпечення, на які фахівець надала вичерпні відповіді й пояснення.   

У другій частині семінару учасники зосередилися на вимогах та змінах у трудовому законодавстві. Головні державні інспектори відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Сумській області Юлія Гришина та Олександр Корсунов нагадали присутнім про підвищення рівня мінімальної заробітної плати з 1 січня 2018 року. Таким чином із початком поточного року збільшується й сума штрафних санкцій, передбачених за порушення законодавства про працю. 

Фахівці Держпраці детально роз’яснили зміни у роботі контролюючого органу відповідно до затвердження у 2017 році Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю.

Підприємства Сумщини отримали вагоме підґрунтя для провадження своєї діяльності згідно із вимогами діючого законодавства.