logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Корисні посилання на інші ресурси

Головні новини

Фахівці Держпраці провели семінари для виробничих підприємств області

Із метою попередження ймовірних порушень законодавства фахівці Управління Держпраці у Сумській області провели семінар для підприємств Сумщини стосовно вимог діючого законодавства.

У ході семінару було розглянуто вимоги законодавчих і нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки. Представники суб’єктів господарювання ознайомилися із основними порушеннями, які були встановлені у ході перевірок Управлінням Держпраці у Сумській області з охорони праці протягом попередніх років.

Фахівці Держпраці звернули увагу учасників заходу на основні засади закону Про охорону праці, нагадали представникам підприємств перелік робіт підвищеної небезпеки, а також обов’язок роботодавців одержувати відповідні дозвільні документи, організовувати контроль безпеки роботи працівників.

Учасники семінару обговорили правила безпеки систем газопостачання, проаналізували вимоги техніки безпеки у ході виконання вогневих робіт.

Більш детально фахівці Управління Держпраці у Сумській області зупинилися на безпеці організації експлуатації автомобільного транспорту на підприємствах, у яких він не є основним видом економічної діяльності. Зокрема зауважили на необхідності проходження водіями як передрейсового, так і післярейсового медогляду з метою уникнення ймовірних ДТП через незадовільний стан їх здоров’я, а також використанні транспортних засобів лише за призначенням. 

Державні інспектори наголосили на обов’язку суб’єктів господарювання проводити планові технічні огляди, ремонти устаткування, машин, механізмів, інструменту, підтримуючи їх відповідний технічний стан.

Захід пройшов у вигляді діалогу, представники підприємств, отримали роз’яснення й вичерпні відповіді на запитання. Переважна більшість учасників заходу – посадові особи промислових підприємств та лісових господарств Сумської області.       

Семінар провели головний державний інспектор відділу нагляду в АПК та СКС Тамара Рябущенко та головний державний інспектор відділу нагляду на виробництві і на об’єктах підвищеної небезпеки Управління Держпраці у Сумській області Володимир Бондаренко за ініціативи Сумської торгово-промислової палати.