logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Корисні посилання на інші ресурси

Головні новини

На Сумщині протягом 2017 року навчання з охорони праці пройшли близько 14 тисяч працівників

Одинадцять суб’єктів господарювання Сумської області протягом минулого року провели навчаня з питань охорони праці для 13 746 осіб, що у порівнянні з 2016 роком більше на 17,2%. Задовільні показники перевірки знань за результатами навчання у минулому році отримали 94,5% слухачів лекцій. У той час непосильними знання з охорони праці виявилися для 1,4% осіб, що пройшли навчання.

Лідером серед навчальних центрів Сумщини за кількістю осіб, що протягом 2017 року пройшли навчання з охорони праці, став КОП «Навчально-виробничий центр». У той час друге та третє місця посіли відповідно ТОВ «НВЦ «Планета знань», ДП «Сумський навчальний центр». Найбільш затребуваними для підприємств Сумщини виявилися знання загальних питань з охорони праці, а також у галузі енергетики.

Відповідно до діючого законодавства, працівники під час прийняття на роботу і в процесі виконання своїх службових обов’язків, а також учні, курсанти, слухачі та студенти під час трудового і професійного навчання проходять за рахунок роботодавця інструктажі, навчання та перевірку знань з питань охорони праці, надання домедичної допомоги потерпілим від нещасних випадків, а також правил поведінки у разі виникнення аварій.

Тож із урахуванням специфіки виробництва та вимог нормативно-правових актів з охорони праці, роботодавцем мають бути розроблені та затверджені відповідні положення про навчання, а також сформовані плани-графіки проведення навчання та перевірки знань з охорони праці.

Перевірка знань з питань охорони праці після проведення спеціального навчання здійснюється комісією, головою якої виступає фахівець Управління Держпраці у Сумській області.     

Слід зауважити на тому, що особи, які суміщують професії, мають проходити навчання й перевірку знань з охорони праці як за їхніми основними професіями, так і за професіями, що суміщуються. 

Перелік субєктів господарювання Сумської області, які проводять навчання з питань охорони праці, розміщений на офіційному сайті Управління Держпраці у Сумській області: http://sumy.dsp.gov.ua.