logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

Смертельний травматизм на Сумщині скоротився більш ніж на половину

За п’ять місяців 2013 року кількість нещасних випадків зі смертельним наслідком, що сталися на підприємствах Сумщини, скоротилася більш ніж на половину. Також кількісне скорочення торкнулося перевірок об’єктів підвищеної небезпеки та тимчасових зупинок виробничих дільниць, об’єктів, обладнання, що становили загрозу життю або здоров’ю працюючих. 

Аналіз стану промислової безпеки свідчить, що на Сумщині продовжує зберігатися стійка тенденція до зменшення рівня травматизму на робочому місці. Рівень смертельного травматизму за п’ять місяців нинішнього року зменшився і склав 3 випадки, тоді як у 2012 році за аналогічний період сталося 7 трагедій (–57%). Це найкращий показник за останній час.  

Підтримуючи стратегію Президент України Віктора Януковича щодо зменшення тиску на бізнес з боку контролюючих та наглядових органів, та важливості послідовного продовження політики дерегуляції, протягом перших п’яти місяців 2013 року при здійсненні наглядової роботи було вдвічі зменшено кількість перевірок об’єктів підвищеної небезпеки. До того ж, державними інспекторами з охорони праці було тимчасово зупинено лише 842 об’єкти, що несли певну загрозу життю та здоров’ю працюючих (у 2012 році таких об’єктів було виявлено близько 1400 одиниць).

Наразі в області нараховується 24.926 піднаглядових суб’єктів господарювання. За І квартал поточного року посадовими особами теруправління Держгірпромнагляду у Сумській області було здійснено перевірки стану охорони праці на 140 підприємствах, що становить менш ніж пів відсотка від загальної кількості. Щодо виробничих об’єктів, яких налічується 88811, державними інспекторами з охорони праці було перевірено 854 одиниці – тобто менше одного відсотка.   

Слід зазначити й зменшення на 20% кількості отриманих скарг та звернень громадян області на порушення їх прав на створення належних, безпечних і здорових умов праці, а також щодо неякісного розслідування нещасних випадків.