logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Корисні посилання на інші ресурси

Головні новини

Комунальні підприємства Сумщини допускають значну кількість порушень з охорони праці

Такими є результати планових перевірок трьох комунальних підприємств Сумської області, які спеціалізуються на постачанні води мешканцям населених пунктів, а також тих, що займаються відведенням й очищенням стічних вод. Через встановлені порушення, які несуть загрозу життю й здоров’ю працівників Управлінням Держпраці у Сумській області рекомендовано суб’єктам господарювання негайне зупинення певних робіт. Штрафні санкції накладено на 12 відповідальних посадових осіб підприємств. 

Протягом третього кварталу поточного року державними інспекторами Управління Держпраці у Сумській області перевірялися: Глухівське комунальне виробниче управління водогінно-каналізаційного господарства, КП Тростянецької міської ради «Тростянецькомунсервіс», КП «Водоканал Білопілля». Контрольні заходи проводилися в частині додержання суб’єктами господарювання законодавства з охорони праці. Наразі Управлінням Держпраці у Сумській області подано до суду одну позовну заяву про застосування заходів реагування до порушника, яку Сумським окружним адміністративним судом задоволено у повному обсязі. 

У ході перевірок державними інспекторами встановлено порушення, які унеможливлюють роботу підприємств у звичайному режимі та несуть загрозу життю й здоров’ю працівників. Такими в першу чергу є відсутність у суб’єктів господарювання дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки, декларації відповідності матеріально-технічної бази роботодавця вимогам законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки, дозволу на експлуатацію технологічного устаткування, лінійних частин та їх елементів систем газопостачання природним і зрідженим газом, газовикористовуючого обладнання потужністю понад 100 кВт, нехтування роботодавцями необхідністю проходження працівниками спеціального навчання та перевірки знань з охорони праці й промислової безпеки тощо. 

Зазначимо, що до робіт підвищеної небезпеки, які виконуються перевіреними підприємствами, відносяться: застосування шкідливих небезпечних речовин 3 класу небезпеки (гашене вапно); роботи на висоті; зберігання балонів із стисненим, зрідженим, вибухонебезпечним та інертним газом; зварювальні, газополум'яні, наплавні роботи; в колодязях, замкнутому просторі (ємностях, трубопроводах); земляні роботи, що виконуються на глибині понад 2 метри або в зоні розташування підземних комунікацій; по експлуатації водозабірних свердловин; роботи в діючих електроустановках напругою понад 1000 В та в зонах дії струму високої частоти. 

Управління Держпраці у Сумській області звертає увагу роботодавців на відповідальність, яку вони несуть за здоров’я своїх працівників, та наголошує на важливості додержання вимог безпеки праці задля уникнення нещасних випадків на виробництві.