logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Корисні посилання на інші ресурси

Головні новини

Протягом поточного року 25 підприємств-боржників із заробітної плати притягнуто до відповідальності

До всіх підприємств із числа перевірених Управлінням Держпраці у Сумській області протягом 2017 року, які допустили порушення строків виплати заробітної плати працівникам, відповідно до статті 265 Кодексу законів України про працю застосовано штрафні санкції на загальну суму 214 400 гривень.   

Про результати проведених перевірок підприємств-боржників із заробітної плати розповіла начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Сумській області Вікторія Чортенко у ході засідання робочої групи обласної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.

Начальник відділу зазначила, що Управлінням Держпраці у Сумській області протягом поточного року перевірено всі підприємства-боржники із заробітної плати на Сумщині. Відносно посадових осіб цих суб’єктів господарювання складені та передані до суду дев’ять протоколів про адміністративне правопорушення стосовно порушення встановлених термінів виплати заробітної плати, виплата їх не в повному обсязі. Матеріали шести перевірок передано Управлінням до правоохоронних органів задля відкриття кримінального провадження.

Наразі інспекційні відвідування Держпраці стосовно дотримання вимог трудового законодавства підприємствами, мають позаплановий характер, зазначила Вікторія Чортенко, проводяться Управлінням Держпраці у Сумській області систематично. Тому економічно активні підприємства з числа боржників по заробітній платі, які мають потенціал розвитку та можливості для закриття наявного боргу, перевірялися державними інспекторами стосовно виконання приписів Держпраці протягом року неодноразово.  

Фахівець наголосила, що вже незабаром розпочнеться новий період проведення перевірок в частині дотримання строків виплати заробітної плати на підприємствах Сумщини, який передбачає збільшення рівня мінімальної заробітної плати. Тому суб’єктам господарювання, які використовують найману працю, слід проаналізувати свою діяльність та у разі необхідності привести її у відповідність до вимог діючого трудового законодавства. 

Також Вікторія Чортенко прокоментувала питання щодо участі Управління Держпраці у Сумській області в підготовці новопризначених інспекторів праці органів місцевого самоврядування. Начальник відділу звернула увагу учасників засідання на те, що днями розпочнеться практика залучення інспекторів праці до участі в проведенні інспекційних відвідувань Держпраці з питань дотримання трудового законодавства роботодавцями Сумщини.