logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Корисні посилання на інші ресурси

Головні новини

Фахівці Держпраці проконсультували підприємців Сумщини стосовно найактуальніших порушень трудового законодавства

У рамках бізнес-семінару фахівці відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Сумській області розповіли підприємцям Сумщини про основні порушення трудового законодавства, які були встановлені державними інспекторами Управління в ході контрольних заходів протягом 2017 року.

Начальник відділу Вікторія Чортенко, яка взяла участь у заході, роз’яснила присутнім основні засади проведення інспекційних відвідувань з питань праці Управлінням Держпраці у Сумській області. 

Фахівець пояснила, що може слугувати підставою для проведення інспекційного відвідування, яким чином інспектори повідомляють керівника підприємця про початок контрольного заходу та які документи необхідно підписувати по завершенню відвідування. Також Вікторія Чортенко наголосила на тому, що основним завданням Державної служби України з питань праці є захист прав працівників та попередження ймовірних порушень законодавства. Тому накладення штрафних санкцій за допущені роботодавцем порушення – крайня міра для впливу на тих суб’єктів господарювання, які відмовляються добровільно їх усувати. Адже згідно із законом суб’єкт господарювання не притягується до відповідальності у разі вчасного усунення порушень та надання всіх підтверджуючих документів до Управління Держпраці.    

Із практичною стороною обговорюваного питання присутніх ознайомила головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Сумській області Оксана Чернишова. Фахівець звернула увагу підприємців на деталі порушень трудового законодавства, які найчастіше допускаються суб’єктами господарювання. Так найбільш актуальні з них стосуються строків нарахування заробітної плати, порядку надання відпусток, прийняття на роботу та звільнення працівників. Також головний державний інспектор звернула увагу роботодавців на різницю між трудовим договором та цивільно-правовою угодою й на порядок виконання робіт за їх умовами.       

Семінар пройшов у формі діалогу, фахівці Держпраці надали вичерпні відповіді на запитання підприємців, та поради щодо урегулювання діяльності суб’єктів господарювання відповідно до норм та вимог діючого законодавства. 

Участь у заході взяли: голова спілки підприємців, орендаторів та власників області, керівники підприємств малого бізнесу Сумщини, посадові особи комунальних підприємств міста Суми.