logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Корисні посилання на інші ресурси

Головні новини

Фахівці Держпраці роз’яснили порядок надання соціальних відпусток

Надання соціальної відпустки жінці, яка виховує дитину без батька залишається на розсуд роботодавця. Тому саме питання соціальних гарантій для таких жінок у рамках трудового законодавства роз’яснила працівникам КУ «Сумський міський клінічний пологовий будинок Пресвятої Діви Марії» головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Сумській області Оксана Чернишова.

Головний державний інспектор пояснила учасникам зустрічі визначення "одинокої матері" відповідно до пункту 9 постанови Пленуму Верховного Суду України "Про практику розгляду судами трудових спорів" від 06.11.92 р. N 9 та пункту 5 частини тринадцятої статті 10 Закону України "Про відпустки" у розрізі надання соціальної додаткової відпустки.

Фахівець звернула увагу працівників на те, що наразі чинне законодавство не містить конкретного переліку документів, які потрібно пред'явити жінці, що виховує дитину без батька, для отримання додаткової соціальної відпустки.

Таким чином для підтвердження права на зазначену відпустку роботодавцю має бути пред'явлений будь-який офіційно складений, оформлений та засвідчений в установленому порядку документ, у якому з достатньою достовірністю підтверджується відсутність участі батька у вихованні дитини.

Враховуючи вищесказане, фахівець Управління Держпраці у Сумській області порекомендувала керівництву підприємства, як роботодавцю, передбачити у колективному договорі перелік документів, за наявності яких така відпустка буде надаватися. При цьому слід враховувати роз’яснення Міністерства соціальної політики України стосовно даного питання.   

Із метою уникнення ймовірних порушень законодавства про працю Оксана Чернишова надала фахівцям пологового будинку консультацію щодо оформлення сумісництва на період щорічної відпустки чи хвороби основного працівника згідно із діючим законодавством. 

Також у ході зустрічі були обговорені вимоги законодавства стосовно строків виплати заробітної плати працівнику за час щорічної відпустки. 

Оксана Чернишова надала вичерпні відповіді на запитання працівників пологового будинку та звернула увагу на можливість одержання додаткових консультацій і роз’яснень стосовно діючого законодавства безпосередньо в Управлінні Держпраці у Сумській області.

Зауважимо, що у рамках проведення Всесвітнього тижня права головні державні інспектори відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Сумській області також надали консультації щодо вимог трудового законодавства громадянам на базі Сумського місцевого центру з надання безоплатної вторинної допомоги.