logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Корисні посилання на інші ресурси

Головні новини

На Сумщині протягом року судом задоволено 37 позовів Держпраці щодо підприємств через порушення з охорони праці

Основним завданням контрольних заходів Держпраці є встановлення порушень законодавства з метою уникнення нещасних випадків на виробництві.  

Враховуючи те, що нажаль не кожен роботодавець у повному обсязі усвідомлює свою відповідальність за життя і здоров’я працівників, працю яких використовує, в Управлінні Держпраці у Сумській області виникає потреба у зверненні до суду стосовно застосування до таких підприємств засобів реагування. 

Тож у рамках інтерв’ю з нагоди проведення Всеукраїнського тижня права головний спеціаліст сектору юридичного забезпечення Управління Держпраці у Сумській області Марія Король розповідає про  розгляд судом позовів Управління за результатами контрольно-наглядової діяльності протягом 2017 року.  

Скільки підприємств Сумщини було перевірено протягом одинадцяти місяців поточного року Управлінням Держпраці у Сумській області в часині додержання вимог охорони праці?

Згідно із Планом проведення планових перевірок суб’єктів господарювання (виробничих об’єктів) Управлінням Держпраці у Сумській області на 2017 рік фахівцями Управління перевірено 152 підприємства, які провадять свою діяльність на території Сумщини.

Стосовно якої кількості перевірених підприємств Управління Держпраці у Сумській області подало до суду позовні заяви про застосування заходів реагування?

Позовні заяви подані Управлінням до Сумського окружного адміністративного суду стосовно 51 підприємства. 

Чого саме стосуються заборони Управління Держпраці у Сумській області?

По перше, слід сказати, що заборони Управління Держпраці у Сумській області мають місце лише у випадку виявлення державними інспекторами порушень, які становлять загрозу життю і здоров’ю людей. Тож під заборону потрапляє експлуатація устаткування й обладнання підвищеної небезпеки, наприклад, такого, як котли, ліфти, підйомники, посудини під тиском, газові балони тощо. Також заборона може стосуватися виконання підприємством робіт підвищеної небезпеки, до числа яких відносяться роботи на висоті, газополум’яні, роботи у колодязях, траншеях та інші.

Чи всі позови Управління були задоволені судом?

Більшість позовів Управління задоволено рішенням суду в повному обсязі. Проте деякі суб’єкти господарювання, усвідомивши небезпеку, на яку наражають своїх працівників та, звісно, відповідальність, встановлену законодавством за порушення з охорони праці, усувають порушення до проведення судового засідання.

Після усунення встановлених та зазначених у приписах державними інспекторами порушень підприємство надає до Управління Держпраці у Сумській області всі необхідні підтверджуючі документи. У такому випадку Управління  звертається до суду із заявою прийняти відмову від позову про застосування заходів реагування до цього суб’єкта господарювання. Після чого провадження закривається без застосування будь-яких заходів до підприємства. 

Тож яка кількість підприємств Сумської області виявилася готовою добровільно виправляти свої помилки?

У даному питанні слід зважати на той факт, що із загальної кількості, поданих Управлінням до суду, позовів про застосування заходів реагування 14 досі знаходять на розгляді. Таким чином кількість суб’єктів господарювання, які усунули, встановлені в ході планових перевірок, порушення складає близько 22% від загальної кількості тих підприємств, стосовно яких судом наразі вже прийнято рішення.  

Які дії вживаються Управлінням у випадку не виконання підприємством рішення суду?

У випадку, коли підприємство нехтує рішенням суду, то за результатами позапланового контрольного заходу Управління Держпраці у Сумській області передає матеріали перевірки до органів прокуратури для подальшого відкриття провадження.