logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Корисні посилання на інші ресурси

Головні новини

На засіданні колегії Управління Держпраці у Сумській області обговорили безвідповідальність роботодавців АПК Сумщини

Члени колегії Управління розглянули порушення законодавства у функціонуванні служб охорони праці на підприємствах агропромислового комплексу області, недоліки навчального процесу з питань охорони праці та безвідповідальність роботодавців стосовно їх усунення. Засідання пройшло за участю заступника голови Державної служби України з питань праці Ігоря Шумелюка. 

Наразі галузь агропромислового комплексу є однією із лідерів за рівнем виробничого травматизму, здебільшого травмуються працівники на підприємствах лісової промисловості, а також ті, робота яких пов’язана із сільськогосподарським транспортом, зауважив заступник голови Служби. Основна причина збільшення рівня травматизму – нехтування законодавством, вимогами безпеки праці за відсутності у працівників необхідних знань та контролю з боку керівництва.

Тож саме безвідповідальність роботодавців обговорювалася членами колегії. Кожен представник суб’єкта господарювання, присутній на засіданні, мав можливість пояснити причини допущених його підприємством порушень, які були попередньо виявлені Управлінням Держпраці у Сумській області в ході планової перевірки. Виступили з поясненнями фахівці: Фермерського господарства «Зернова долина», ТОВ АФ «Хоружівка», ТОВ «Липоводолинський РАЙСНАБ», ТОВ «Беєво».

Але більшу увагу членів колегії привернуло небажання суб’єктів господарювання усувати ці порушення, навіть у випадку прийняття судом відповідного рішення про примусову заборону виконання робіт та експлуатацію устаткування підвищеної небезпеки. Прокоментував ситуацію, що склалася, провідний інспектор з охорони праці департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації та перший заступник голови державної адміністрації Липоводолинського району, на території якого провадять свою діяльність підприємства-порушники.  

Також однією із вагомих складових забезпечення безпеки робочого процесу є обізнаність працівників з питань охорони праці. Тому члени колегії разом із запрошеними керівниками відповідних навчальних центрів проаналізували, яким чином проходить начальний процес, за яких умов працівники одержують відповідні посвідчення та чи є рівень їх знань по завершенню навчання достатнім. 

Звертаючись до керівників навчальних центрів з питань охорони праці, Ігор Шумелюк зауважив: «Одне із основних завдань – не допускати формального проведення навчання, або видачу посвідчень без проведення навчання взагалі, адже від знань працівника залежить як здоров’я й життя його самого, так і його колег».

Таким чином через безліч недоліків та порушень законодавства у діяльності як підприємств, так і навчальних центрів колегією Управління прийнято рішення посилити роботу стосовно підвищення якості проведення перевірок знань з питань охорони праці працівників суб’єктів господарювання, які пройшли відповідне навчання.

У ході засідання колегії підведено підсумки контрольно-наглядової діяльності Управління Держпраці у Сумській області у сфері охорони праці, гігієни праці, державного гірничого нагляду, з питань додержання законодавства про працю, зайнятість населення, загальнообов’язкове державне соціальне страхування.. 

У рамках робочої поїздки заступник голови Служби Ігор Шумелюк зустрівся з керівництвом Сумської обласної державної адміністрації та з трудовим колективом ДП «Сумський експертно-технічний центр Держпраці».