logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Корисні посилання на інші ресурси

Головні новини

В Управлінні Держпраці у Сумській області проведено навчання для майбутніх інспекторів праці

Сьогодні інспектори праці об’єднаних територіальних громад Сумщини в рамках семінару-навчання ознайомилися із специфікою роботи в напрямку контролю додержання трудового законодавства, а також мали нагоду перейняти практичний досвід роботи фахівців Управління Держпраці у Сумській області.  

Саме із вручення посвідчень інспектора праці новопризначеним працівникам, які провадитимуть контрольно-наглядову діяльність щодо додержання законодавства про працю,  розпочався семінар. Начальник Управління Юрій Семеног наголосив на важливості поставленого перед інспекторами праці завдання та звернув увагу присутніх на простір їх роботи й повноважень.

Фахівці Держпраці роз’яснили представникам об’єднаних територіальних громад області основні напрямки державного контролю з питань праці, підстави та порядок здійснення інспекційних відвідувань суб’єктів господарювання. Особливу увагу було приділено виявленню неоформлених трудових відносин між роботодавцями та працівниками. 

Наряду із інноваційними введеннями у повноваженнях інспекторів праці учасники семінару ознайомилися із права суб’єктів господарювання і, встановленими законодавством, заборонами для інспекторів. Звісно, що поза увагою присутніх не залишилася й передбачена за порушення відповідальність роботодавців, зокрема як метод подолання неоформленої праці в Україні.  

На завершення було обговорено процес розгляду справ про накладення штрафних санкцій за порушення законодавства про працю суб’єктом господарювання, який використовує найману працю. 

Із порядком та особливостями здійснення державного контролю за додержанням роботодавцями трудового законодавства присутніх ознайомили: заступник начальника Управління Держпраці у Сумській області Наталія Антоненко, начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Вікторія Чортенко, заступник начальника відділу Алла Врубель та головний державний інспектор відділу Оксана Чернишова. 

Підсумки роботи семінару в своєму заключному виступі підвела заступник директора Департаменту соціального захисту Сумської обласної державної адміністрації Олена Заяц, зауваживши на вичерпності і змістовності наданої інформації та побажавши присутнім успіху й натхнення у виконанні своїх професійних обов’язків.