logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Корисні посилання на інші ресурси

Головні новини

Понад 200 підприємств Сумщини допустили порушення трудового законодавства

На черговому засіданні обласної групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення обговорили ситуацію на Сумщині стосовно «тіньової зайнятості» та працівників, які одержують заробітну плату нижчу за встановлений її мінімальний рівень. Начальник Управління Держпраці у Сумській області Юрій Семеног, який взяв участь у засіданні, повідомив, що за результатами контрольних заходів Держпраці виявлено 259 підприємств області, які знехтували вимогами трудового законодавства.

У рамках засідання за допомогою online зв’язку до обговорення долучилися керівники міських і районних адміністрацій та об’єднаних територіальних громад. Начальник Управління Держпраці у Сумській області ознайомив присутніх із результатами діяльності відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління.

Так за десять місяців 2017 року головними державними інспекторами відділу  проведено 416 перевірок суб’єктів господарювання області, з них 112 планових, зазначив Юрій Семеног. Очільник Управління звернув увагу учасників засідання на те, що результатом понад 60% цих контрольних заходів є приписи державних інспекторів про усунення виявлених порушень. Крім того фахівцями Держпраці внесено 56 пропозицій про притягнення винних посадових осіб підприємств до дисциплінарної відповідальності. 

Також увагу керівників міських і районних адміністрацій та об’єднаних територіальних громад Сумщини Юрій Семеног звернув на необхідність проведення навчання з питань трудового законодавства України новопризначених місцевими органами самоврядування інспекторів праці задля активізації їх діяльності.

При цьому начальник Управління запросив фахівців з питань праці та керівників відповідних структурних підрозділів органів місцевого самоврядування взяти участь у семінарі-навчанні, який пройде в Управлінні Держпраці у Сумській області 15 листопада поточного року о 10 годині 00 хвилин за адресою: м.Суми, вул. Горького, 28-б. У ході семінару своїм професійним досвідом та практичними прикладами поділяться керівники й головні державні інспектори відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління.   

Активну участь в обговоренні проблем легалізації праці та виплати заробітної плати взяли керівники головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області, Головного управління Державної фіскальної служби у Сумській області.