logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Корисні посилання на інші ресурси

Головні новини

Сумський підприємець оштрафований за працю неоформлених

За порушення трудового законодавства, а саме допуск до роботи неоформлених працівників, фізичній особі-підприємцю Б. Управлінням Держпраці у Сумській області винесено штраф у 384 000 грн. 

Таким є результат нехтування законодавством ФОП Б., встановлене в ході інспекційного відвідування Управління Держпраці у Сумській області за участю фахівців Державної фіскальної служби. Контрольний захід проводився з метою перевірки дотримання підприємцем вимог трудового законодавства щодо належного оформлення трудових правовідносин з найманими працівниками. 

Суб’єкт господарювання порушив вимоги частини 1, 3 статті 24 Кодексу законів про працю України відносно чотирьох найманих працівників. А саме, допустив до роботи працівників без укладення з ними трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Слід наголосити, що основним видом діяльності ФОП Б. є виробництво хліба та хлібобулочних виробів. Тож виходить, продукт виготовляється працівниками, стан здоров’я яких не контролюється роботодавцем. Адже неоформлені працівники «звільняються» від обов’язковості проходження медичних оглядів, що є особливо важливим при роботі з продовольчими товарами.

Також вагомим є й те, що одна із неоформлених працівників – громадянка іншої держави. Тож роботодавець порушив законодавство й в частині працевлаштування іноземних громадян. Щодо даного факту матеріали контрольного заходу передано до органів Державної міграційної служби України для подальшого прийняття відповідного рішення.     

Відповідно до частини 3 статті 265 Кодексу законів про працю України сума штрафної санкції за допуск до роботи неоформленого працівника становить тридцять мінімальних заробітних плат, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого порушено законодавство.

Таким чином, штрафна санкція, накладена на ФОП Б., за виявлені порушення складає сто двадцять мінімальних заробітних плат, при розмірі мінімальної заробітної плати 3 200 грн.  

Управління Держпраці у Сумській області звертає увагу суб’єктів господарювання, які використовують найману працю, на необхідність оформлення трудових відносин із працівниками належним чином у відповідності до законодавства.