logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Корисні посилання на інші ресурси

Головні новини

Ліфти на Сумщині повинні працювати і бути безпечними

Ліфти, які не отримали дозвіл на експлуатацію, або ж перебувають у технічно несправному стані, мають бути негайно приведені у відповідність нормам безпеки – таке рішення було ухвалено Колегією теруправління Держгірпромнагляду у Сумській області під час позачергового засідання, на порядку денного якого стояло лише одне питання – ситуація, що склалася сьогодні у ліфтовому господарстві Сумщини.

Відсутність дозволів на експлуатацію ліфтів, не проведені обстеження та капітальні ремонти, не витримані строки щодо тимчасового продовження роботи ліфтів (так звані «тривало-діючі відступи»), відсутні технічні паспорти, численні проблеми з функціонуванням диспетчерської служби та зв’язку – це основні моменти, на яких було зосереджено увагу керівників місцевих управлінь житлово-комунального господарства та ліфтових організацій, що працюють на теренах області.

Нажаль, з часом ситуація з ліфтами не покращується. Якщо у Сумах вдалося зрушити ліфтову проблему з «мертвої точки», то у районних центрах справи з «вертикальним транспортом» набагато складніші.  

«Звертаюся до власників ліфтів – Держгірпромнагляд не буде на себе брати Вашу відповідальність за безпеку підйомників. Якщо ліфт технічно несправний, має негативний експертний висновок, не має дозволу на експлуатацію – беріть і зупиняйте, адже Ви є власниками, – зазначив голова теруправління Держгірпромнагляду у Сумській області Ігор ПАНТЕЛЄЄВ. – А до обслуговуючих ліфтових організацій у мене прохання – не покривайте порушників. Якщо мають місце порушення норм і правил безпеки – одразу ж сигналізуйте нам. За Вашою байдужістю або небайдужістю стоять людські життя».

Наступного разу із ліфтового питання Колегія теруправління планує зібратися за місяць. До цього часу начальникам житлово-комунальних управлінь та керівникам спеціалізованих ліфтових підприємств необхідно розробити заходи щодо усунення всіх порушень та недоліків під час утримання та експлуатації ліфтів, приведення їх у відповідність до вимог нормативно-правових актів з охорони праці.

Наразі в області налічується понад 1600 ліфтів, що експлуатуються у 5 містах: Суми, Шостка, Конотоп, Ромни та Охтирка. Близько 1200 ліфтів – у будинках комунальної власності, решта – у відомчому житловому фонді, у будинках ЖБК та ОСББ.