logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

На Сумщині завдяки Держпраці на посаді поновлено військовослужбовця

Посадовими особами Управління Держпраці у Сумській області проведено інспекційне відвідування ТОВ «ВКП» АККАД», за результатами якого поновлено на посаді незаконно звільненого підприємством військовослужбовця з нарахуванням йому всіх належних виплат.

У ході контрольного заходу фахівцями відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Сумській області встановлено порушення суб’єктом господарювання частини третьої статті 119 Кодексу законів про працю України. А саме, припинено трудовий договір з працівником під час проходження ним військової служби за контрактом. 

Підставою для звільнення роботодавцем було зазначено закінчення терміну дії військового контракту, відсутність працівника на робочому місці більше одного календарного місяця, а також інформації про його місцеперебування.

Натомість фахівцями Держпраці встановлено, що на підприємство надходив контракт укладений між працівником та Міністерством оборони України в особі командира військової частини, а також витяг з наказу про прибуття з Сумського міського військового комісаріату солдата. Слід зазначити, що ці документи підтверджують факт проходження працівником служби за контрактом та його місцеперебування. Тобто роботодавець, прийнявши рішення про звільнення працівника, володів повною інформацією стосовно його військового контракту та місцеперебування. 

На виконання вимог припису Держпраці посадовими особами ТОВ «ВКП» АККАД» надано документи, які підтверджують поновлення звільненого військовослужбовця на посаді.

 

КЗпП України. Глава VIII Гарантії і компенсації. Стаття 119

За працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізичних осіб - підприємців, у яких вони працювали на час призову. Таким працівникам здійснюється виплата грошового забезпечення за рахунок коштів Державного бюджету України відповідно до Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей".