logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

У Сумах обговорили складності розслідувань випадків виробничого травматизму

Фахівці Управління Держпраці у Сумській області взяли участь у круглому столі присвяченому проблемним питанням, які виникають під час розслідування нещасних випадків та професійних захворювань, а також перспективним шляхам їх вирішення.  

Одним із основних питань, винесених на обговорення фахівцями, було удосконалення процедури встановлення зв’язку захворювань працівників з умовами праці. Учасники заходу проаналізували рівень виробничого травматизму на Сумщині в поточному році у порівнянні з минулим, а також визначили основні причини настання нещасних випадків на виробництві.

Фахівці обговорили необхідність внесення змін до системи проведення медичних оглядів працівників з метою своєчасного виявлення ймовірних медичних патологій для подальшого встановлення професійних захворювань. Ознайомилися з вимогами до розслідування раптового погіршення стану здоров’я у працівника, який не пройшов обов’язковий медичний огляд.

Також вагомим залишається питання стосовно факторів, які затримують процес встановлення зв’язку травмування людини з виробництвом. А саме, не надання постраждалим повної інформації стосовно обставин одержання ушкодження, затримки пов’язані з перебуванням постраждалого в стані алкогольного сп’яніння у момент нещасного випадку.    

 У ході круглого столу розглянуто практичні аспекти отримання відповідних висновків з лікувально-профілактичних установ, органів внутрішніх справ, закладів судово-медичної експертизи тощо. 

Захід пройшов за участю фахівців Управління Держпраці у Сумській області, Управління охорони здоров’я Сумської ОДА, Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Сумській області, КЗ Сумської обласної ради «Сумська обласна клінічна лікарня», а також представників підприємств Сумщини, відповідальних за охорону праці та техніку безпеки на виробництві.