logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Корисні посилання на інші ресурси

Головні новини

Тепло взимку має бути безпечним

Фахівці Управління Держпраці у Сумській області обговорили з освітянами готовність навчальних закладів Сумщини до нового опалювального сезону, а також вимоги законодавства з питань безпечної експлуатації систем опалення.

Щороку питанню безпечного функціонування навчальних закладів в осінньо-зимовий період приділяється особлива увага, оскільки в результаті аварій та вибухів під час експлуатації обладнання котелень і газових систем опалення приміщень травмуються працівники. Тому в ході наради фахівці Держпраці звернули увагу присутніх на причини настання подібних нещасних випадків.

Із метою уникнення трагедій у майбутньому учасники наради проаналізували які превентивні заходи та необхідні знання допоможуть освітянам створити безпечні умови праці у навчальних закладах під час опалювального сезону. 

Слід пам’ятати, що опалювальний котел відноситься до числа об’єктів підвищеної небезпеки та вимагає найвищого рівня відповідальності у процесі використання.

Не менш вагомою та небезпечною є експлуатація систем газопостачання. Тому увагу присутніх представники Держпраці звернули на питання стосовно межування балансової належності газопроводів і забезпечення їх відповідного обслуговування, нагадали про затвердження нових Правил безпеки систем газопостачання, затверджених Наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України №285 від 15.05.2015.

Також державні інспектори наголосили на необхідності призначення відповідальної особи за газове господарство та на важливості організації суворого контролю за проведення технічного обслуговування газопроводів. 

У ході наради фахівці Управління Держпраці у Сумській області надали присутнім вичерпні відповіді на запитання та практичні поради з організації безпечних умов праці.

Захід пройшов за участю начальника відділу нагляду на виробництві і на об’єктах підвищеної небезпеки та головного державного інспектора відділу нагляду в АПК та СКС Управління Держпраці у Сумській області, представників навчальних закладів різних рівнів міста Суми та області , у тому числі й об’єднаних територіальних громад Сумщини. 

По завершенню наради присутні одержали Пам’ятки щодо дотримання основних вимог з безпеки праці при експлуатації твердопаливних котлів.

Управління Держпраці у Сумській області наголошує на тому, що дотримання правил з охорони праці збереже людське здоров’я та життя в процесі трудової діяльності.