logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Корисні посилання на інші ресурси

Головні новини

На Сумщині фахівці Держпраці нагадали підприємцям правила безпечної експлуатації атракціонів

У наш час атракціони «зменшилися» у розмірах і «вийшли» за межі міських парків, розмістившись у багатьох розважальних та торгівельних центрах. Таким чином зникла сезонність атракціонних розваг, але незмінною залишається необхідність додержання Правил будови та безпечної експлуатації атракціонної техніки, адже людське життя – це найцінніший скарб. Тому із метою попередження травматизму під час експлуатації атракціонів, фахівці Управління Держпраці у Сумській області в ході наради нагадали підприємцям про основні вимоги безпеки виконання робіт та їх відповідальність у разу порушення законодавства з охорони праці.  

Учасники заходу обговорили основні фактори, ситуації та події, що становлять небезпеку для відвідувачів атракціонів і обслуговуючого персоналу. Державні інспектори наголосили на тому, що ризики від впливу небезпек повинні бути унеможливлені або зведені до мінімуму за рахунок виконання запобіжних заходів. Має бути проведена ідентифікація прогнозованої небезпеки, а саме подій і ситуацій, які можуть виникнути через механічний, електричний, хімічний (від сировини, матеріалів й інших речовин) чи термічний вплив на людей тощо. 

Слід зазначити, що у рамках заходів щодо зменшення ризику виникнення аварійних та надзвичайних ситуацій підприємцям необхідно дотримуватися вимог проектування та технології виготовлення атракціонів. А саме, проводити облік і обмеження навантажень, розрахунки на міцність і стійкість, перевіряти конструкційні матеріали. Також потрібно враховувати вимоги безпеки під час розроблення та виготовлення систем керування, правильно підбирати захисні, запобіжні пристрої й огородження тощо. 

У ході наради фахівці Управління Держпраці надали вичерпні відповіді на запитання присутніх та поради щодо попередження травматизму на атракціонах міста. 

Участь у заході взяли представники Управління Держпраці у Сумській області, Управління з питань праці Сумської міської ради, Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Сумській області, підприємці обласного центру, які провадять свою діяльність із застосуванням атракціонної техніки.