logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

На Сумщині Голова Держпраці провів роботу по децентралізації з представниками об’єднаних територіальних громад

Під час візиту на Сумщину Голова Держпраці Роман Чернега зустрівся із Головою Сумської обласної Державної адміністрації Миколою Клочко та представниками об’єднаних територіальних громад Сумської області.

Відтепер, за Постановою КМУ №295 від 26 квітня 2017 року «Деякі питання реалізації ст.259 КЗпПУ та ст. 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», частина повноважень Держпраці делегована органам місцевого самоврядування. А саме, здійснення державного контролю з питань своєчасної та у повному обсязі оплати праці, додержання мінімальних гарантій в оплаті праці, оформлення трудових відносин покладається й на виконавчі органи міських рад міст обласного значення та сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад. Тому, як зазначив Микола Клочко, «з’являється  необхідність у розширенні чисельності фахівців з праці за рахунок органів місцевого самоврядування».
Роман Чернега зосередився на процедурі створення відповідних структурних підрозділів в об’єднаних територіальних громадах, а також наголосив на всебічній підтримці фахівців Держпраці у впровадженні вимог Постанови КМУ №295.
«Постанова № 295 запроваджує нові підходи у відносинах держави та бізнесу, Інспектори праці, за бажанням роботодавця, можуть провести аналіз стану  дотримання законодавства  про працю  та надати рекомендації  з його застосування. Такі заходи мають попереджувальний  характер, і за їх результатами штрафні санкції за порушення не застосовуються. Власне, основне завдання інспекторів – проконсультувати та допомогти роботодавцям, постійно проводити превентивну роботу», – зазначив Голова Держпраці.
Начальник Управління Держпраці у Сумській області Юрій Семеног, який взяв участь у зустрічі, повідомив про вжиті Управлінням заходи на реалізацію Постанови в частині створення відповідних структурних підрозділів органів місцевого самоврядування в Сумській області.
Начальник Управління зауважив, що вказана вище Постанова закріплює право інспекторів праці, за письмовою заявою роботодавця, проводити аналіз стану виконання ним вимог законодавства про працю. Такі заходи носять превентивний характер і за їх результатами штрафні санкції за встановлені порушення не застосовуються.
Це підтверджує основний напрямок діяльності інспекторів праці – убезпечення суб’єктів господарювання від ймовірних порушень трудового законодавства, а також забезпечення реалізації, гарантованих законом, прав найманих працівників.