logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

Дотримання роботодавцями Сумщини норм трудового законодавства обговорили на засіданні робочої групи

Робочою групою з питань легалізації виплати заробітної плати проаналізовано результати проведеної роботи, спрямованої на підвищення рівня оплати праці, а також виявлення фактів «тіньової» зайнятості на підприємствах Сумської області.

Захід пройшов на базі Сумської ОДА за участю заступника голови СОДА, керівників ГУ Пенсійного фонду України у Сумській області, Управління Держпраці у Сумській області, Управління охорони здоров’я СОДА, Департаменту соціального захисту населення СОДА, голів міських та районних робочих груп, керівників підприємств Сумщини.
На ряду з обговоренням питань стосовно запровадження з початку 2017 року нового рівня мінімальної заробітної плати, а також напрямків діяльності робочих груп, начальник Управління Держпраці у Сумській області Юрій Семеног ознайомив присутніх із результатами роботи Управління за I півріччя поточного року.
Юрій Семеног, зазначив що в Управлінні запроваджений щоденний контроль звернень громадян з питань дотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці та неоформлених трудових відносин. Так з початку поточного року до Управління надійшло 73 звернення, на більшу частину з яких фахівцями Держпраці надано роз’яснення трудового законодавства. За результатами розгляду 12 звернень проведено позапланові перевірки суб’єктів господарювання. У ході контрольних заходів встановлено ряд порушень трудового законодавства, також зафіксовано факт недотримання роботодавцем розміру мінімальної заробітної плати по відношенню трьох працівників. Винні у скоєнні порушення посадові особи притягнені до адміністративної відповідальності, на підприємство накладена штрафна санкція, порушення було усунуто в ході перевірки. 
Також очільник Управління Держпраці у Сумській області наголосив на тісній співпраці Держпраці з правоохоронними органами, ДФС, ПФУ та іншими органами виконавчої влади. Таким чином за інформацією, наданою Управлінню в рамках спільної реалізації державного нагляду, стосовно додержання роботодавцями мінімальних гарантій в оплаті праці та належного оформлення трудових відносин з найманими працівниками протягом січня-червня 2017 року проведено 119 перевірок. У ході контрольних заходів встановлено три факти використання праці трьох працівників без належного оформлення трудових відносин з роботодавцем. За встановлені порушення згідно ст. 265 КЗпПУ Управлінням Держпраці у Сумській області винесено штрафну санкцію в розмірі 288 000грн.
Юрій Семеног звернув увагу роботодавців на необхідність додержання вимог трудового законодавства, а також зазначив, що фахівцями Держпраці систематично проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота для суб’єктів господарювання, які використовують найману працю, з метою недопущення ними порушень трудового законодавства.