logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

На Сумщині обговорено участь територіальних громад у здійсненні державного контролю з питань праці

 Питання реалізації нагляду й контролю за додержанням законодавства про працю, а також повноважень у сфері соціального захисту населення розглядалися на апаратній нараді при голові Сумської ОДА, участь у якій взяв начальник Управління Держпраці у Сумській області Юрій Семеног. Також за участю Держпраці проведено практикум із застосування законодавства на тему: «Особливості організації системи соціального захисту в об’єднаних територіальних громадах. Законодавчі ініціативи Асоціації міст України».

У рамках проведення заходів фахівці Управління Держпраці у Сумській області надали роз’яснення Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю  (далі - Порядку), затвердженого Постановою КМУ від 26 квітня 2017 р. № 295.
Юрій Семеног у ході наради звернув увагу присутніх на делегування згідно з Порядком частини повноважень Держпраці органам місцевого самоврядування. Відтепер здійснення державного контролю з питань своєчасної та у повному обсязі оплати праці, додержання мінімальних гарантій в оплаті праці, оформлення трудових відносин покладається й на виконавчі органи міських рад міст обласного значення та сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад (далі — виконавчі органи рад).
Також керманич Управління Держпраці у Сумській області ознайомив учасників наради із встановленими повноваженнями інспекторів праці, наголосив на необхідності створення до 1 серпня 2017 року структурних підрозділів з питань праці та проведення відповідного навчання працівників органів місцевого самоврядування. 
Стосовно особливостей проваджень державного контролю з питань праці  представників об’єднаних територіальних громад Сумської області  проконсультувала заступник начальника Управління Держпраці у Сумській області Наталія Антоненко, яка взяла участь у практикумі із застосування законодавства.
Фахівець наголосила на тому, що наразі  Державний контроль за додержанням законодавства про працю здійснюватиметься лише у формі проведення інспекційних відвідувань та невиїзних інспектувань інспекторами праці. До речі Наталія Антоненко зазначила, що контрольні повноваження інспектора праці підтверджуються службовим посвідченням встановленої Мінсоцполітики форми, яке видає Держпраці. Саме Держпраці веде реєстр посвідчень інспекторів праці, який має загальний доступ. Тому посвідчення, щодо якого відсутня інформація в реєстрі, вважається недійсним.
Учасники практикуму обговорили порядок накладення штрафних санкцій на суб’єкти господарювання за порушення законодавства та встановлені строки їх сплати.
Заступник начальника Управління Держпраці у Сумській області звернула увагу представників виконавчих органів рад на те, що вказана вище Постанова також закріплює право інспекторів праці проводити аналіз стану виконання вимог законодавства про працю суб’єктами господарювання. Такі заходи носять превентивний характер і за їх результатами штрафні санкції за встановлені порушення не застосовуються. На ряду з цим регламентовано проведення інформаційно-роз’яснювальних програм. Таким чином основною метою діяльності інспекторів праці є попередження ймовірних порушень роботодавцями трудового законодавства.
У ході практикуму Наталія Антоненко надала змістовні відповіді на всі питання присутніх та гарантувала максимальну консультаційну й методичну підтримку Держпраці щодо діяльності інспекторів праці.