logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

У рамках розслідування нещасного випадку встановлено порушення з охорони праці

У ході позапланової перевірки ФОП, працівник якого нещодавно загинув у результаті падіння з даху лікарні в м. Суми, Управління Держпраці у Сумській області встановило низку порушень законодавства з охорони праці, а також виконання робіт підвищеної небезпеки без наявності відповідних дозвільних документів. Про встановлені порушення повідомлено правоохоронні органи. 

Наразі спеціальною комісією Управління Держпраці у Сумській області проводиться розслідування нещасного випадку, що стався 27 травня 2017 року. Нагадаємо, що робітник ФОП впав із даху головного корпусу КУ «Сумська міська клінічна лікарня №1» під час проведення ремонту карнизу.
Позаплановий контрольний захід проходив у рамках спеціального розслідування нещасного випадку. Фахівцями Держпраці встановлено факт виконання ФОП  робіт на даху лікарні без дозволу органу виконавчої влади, що реалізує державну політику в сфері промислової безпеки та охорони праці на виконання робіт підвищеної небезпеки. А саме, верхолазних робіт, що виконуються на висоті 5 метрів і більше. Це є порушенням вимог Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.
Підприємець знехтував необхідністю проведення навчання та атестації працівників із питань охорони праці, які  пов’язані з виконанням робіт на висоті. Також на момент перевірки ФОП не надані підтверджуючи документи про проходження робітниками медичного огляду. Це є грубим порушенням вимог законодавства, особливо для суб’єкта господарювання, який спеціалізується на проведенні робіт підвищеної небезпеки, та може стати ймовірною причиною травмування робітників. 
До речі працівникам ФОП не проводяться інструктажі з питань охорони праці, зокрема щодо безпеки виконання верхолазних робіт, ні під час прийняття на роботу, ні періодично.
У зв’язку з виявленими порушення, підприємця попереджено про необхідність негайного зупинення робіт, а саме верхолазних та робіт на висоті.