logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

В Управлінні Держпраці у Сумській області обговорили зміни законодавства

У світлі нещодавніх нововведень до законодавства про працю та з питань охорони праці в Управлінні Держпраці у Сумській області проведено семінар-нараду. Фахівці обговорили критерії для визначення періодичності проведення планових перевірок, Порядок здійснення комплексних перевірок підприємств, Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю тощо.

У ході заходу працівники Управління проаналізували уніфіковану систему розроблення критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності суб’єктом господарювання та визначається періодичність проведення планових перевірок підприємств. Присутній на нараді начальник Управління Держпраці у Сумській області Юрій Семеног звернув увагу фахівців на затверджені форми актів, що складаються за результатами проведення планових та позапланових перевірок.
Так, слід зазначити, що вказані критерії розробляються на підставі результатів аналізу якісних та кількісних показників (характеристик) роботи підприємств, зокрема, з урахуванням виду та сфери господарювання, оцінки ступеня небезпеки виконуваних робіт, наявності порушень у попередній діяльності організацій (крім новостворених).
На ряду з цим учасники семінару ознайомилися із процедурою здійснення комплексних планових заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності державними органами.
Поза увагою Держпраці не залишилися й особливості проведення перевірок додержання законодавства про працю. Адже інспектори Державної служби України з питань праці та її територіальних органів згідно із затвердженим Порядком здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю мають право на проведення інспекційних відвідувань суб’єктів господарювання з питань додержання ними трудового законодавства. Учасники семінару розглянули перелік підстав для здійснення інспекційних відвідувань, та порядок виконання роботодавцями приписів про усунення порушень.
Семінар-нараду проведено за участю керівників Управління Держпраці у Сумській області та начальників структурних підрозділів.