logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

Проблемні питання розслідувань причин виникнення професійних захворювань обговорювались з профпатологами Сумщини

Управлінням Держпраці у Сумській області проведено нараду за участю лікарів-профпатологів Сумщини та представників Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Сумській області. Метою засідання стало вирішення проблемних питань, які виникають у ході проведення розслідувань причин виникнення професійних захворювань.  

Розпорядженням від 11.02.2016 №88-р Кабінет Міністрів України погодився з пропозицією Міністерства соціальної політики щодо можливості забезпечення здійснення покладених на Державну службу України з питань праці функцій і повноважень з реалізації державної політики у сфері гігієни праці та здійснення дозиметричного контролю робочих місць і доз опромінення працівників. Таким чином, слід наголосити на тому, що всю документацію стосовно проведення працівниками підприємств медичних оглядів суб’єктам господарювання необхідно погоджувати в Управлінні Держпраці.
Також учасники наради обговорили та проаналізували Розпорядження від 23.11.2016 р. КМУ №876-р, що врегульовує спірні питання, які можуть виникнути під час проведення розслідувань та оформлення санітарно-гігієнічних характеристик.
Присутній на засіданні начальник відділу гігієни праці Управління Держпраці у Сумській області Ігор Макашов проаналізував проект нового порядку розслідування та обліку нещасних випадків і профзахворювань на виробництві, який готується сьогодні на заміну постанови КМУ від 30.11.2011 № 1232 «Деякі питання розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві». Фахівець зазначив, що до проекту ввійшли вимоги стосовно складання санітарно¬-гігієнічних характеристик умов праці як першого етапу алгоритму встановлення професійних захворювань. Таким чином, з його ухваленням постане питання щодо скасування наказу МОЗ від 13.12.2004 № 614 «Про затвердження Порядку складання та вимоги до санітарно-¬гігієнічних характеристик умов праці».
Начальник відділу гігієни праці акцентував увагу присутніх на тому, що внесення вимог щодо складання санітарно¬-гігієнічних характеристик умов праці до тексту нової постанови КМУ повинно в майбутньому значно спростити їх узгодження на рівні відповідних відомств.
На ряду з цим учасники наради обговорили питання актуальної проблеми, що стосується порушення встановленої форми запитів на складання санітарно-гігієнічних характеристик, та шляхи її вирішення.
Присутні на нараді фахівці погодились з тим, що на сьогоднішній день є нагальним вирішення питання щодо внесення змін до діючого законодавства в частині проведення розслідування причин виникнення професійних захворювань.
Нарада пройшла в рамках відзначення Міжнародного Дня охорони праці в Україні, девіз якого в 2017 році – «Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці».