logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

Основи державного нагляду з охорони праці обговорили з представниками управління юстиції

Фахівці Управління Держпраці у Сумській області надали роз’яснення та консультації з охорони праці в ході засідання з представниками місцевих органів юстиції. На ряду з цим учасники заходу обговорили основні питання порядку проведення спеціальних розслідувань нещасних випадків на виробництві.

Нарада проходила на базі та з ініціативи Головного територіального управління юстиції у Сумській області. У ході обговорення основних засад державного контролю в частині додержання законодавства з охорони праці фахівці Держпраці звернули увагу на необхідність проведення відповідних інструктажів для співробітників підприємств, ведення журналів їх реєстрації.
Також учасники заходу обговорили відповідальність роботодавця за порушення правил безпеки праці, ознайомилися з критеріями включення суб’єктів господарювання до списку планових перевірок Управління Держпраці. Варто зазначити, що одним із таких є рівень виробничого травматизму на підприємстві. Тож у рамках цього питання основна увага була приділена обов’язку роботодавця проводити спеціальне розслідування при настанні нещасного випадку. А саме учасників заходу цікавив процес визнання нещасного випадку пов’язаним чи не пов’язаним з виробництвом.
Фахівці Управління Держпраці у Сумській області надали вичерпні відповіді на питання учасників засідання, нагадавши про можливість одержання додаткових консультацій спеціалістів Управління Держпраці стосовно конкретних випадків на особистому прийомі.
  Участь у нараді взяли: завідувач сектору юридичного забезпечення й завідувач сектору розслідування, аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму Управління Держпраці у Сумській області, перший заступник начальника Головного територіального управління юстиції у Сумській області й начальник відділу матеріально-технічного забезпечення Управління фінансового та матеріально-технічного забезпечення – представник органу юстиції, відповідальний за охорону праці, начальники структурних підрозділів ГТУ юстиції у Сумській області.