logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

У медичних закладах Сумської області встановлено порушення з охорони праці

Значну кількість порушень законодавства з охорони праці виявлено фахівцями Управління Держпраці у Сумській області в результаті перевірки КЗ СОР «Обласний клінічний перинатальний центр», Недригайлівської центральної районної лікарні, КЗ СМР «Сумський обласний клінічний психоневрологічний диспансер ім. О.В.Співака» та КУ «Сумська міська клінічна лікарня №5». До адміністративної відповідальності притягнуто винних осіб, що допустили порушення. За недодержання трудового законодавства на медичні заклади накладено штрафні санкції, загальна сума яких становить 22 400 грн.

У рамках організації місячника охорони праці Управлінням Держпраці у Сумській області проведено всебічні комісійні перевірки дотримання вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів з охорони праці, промислової безпеки та охорони надр, додержання вимог законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів у КЗ СОР «Обласний клінічний перинатальний центр», Недригайлівській ЦРЛ, КЗ СМР «Сумський обласний клінічний психоневрологічний диспансер ім. О.В.Співака» та КУ «Сумська міська клінічна лікарня №5»
Фахівці Держпраці перевірили виробничі дільниці суб’єктів господарювання, такі як пральні, подавальні приміщення, кисневі станції, харчоблоки, ліфти, хірургічні відділення й операційні блоки, клініко-діагностичні лабораторії, фізіотерапевтичні відділення, денного стаціонару та хірургії "Одного дня", стерилізаційні.
У ході контрольних заходів встановлено порушення законодавства з охорони праці в частині організації та функціонування служби охорони праці медичних закладів, наявності та виконання ними заходів із створення безпечних і нешкідливих умов праці, порушення техніки безпеки в електрогосподарстві. 
Варто наголосити, що перевіреними суб’єктами господарювання не було отримано дозволу на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, якими є посудини, що працюють під тиском понад 0,05 МПа – кисневі балони, ліфти тощо. Також без відповідного документа дозвільного характеру в медичних закладах виконуються роботи підвищеної  небезпеки такі, як зварювальні, роботи на висоті. До речі, до їх виконання допускаються працівники, яким не проведене щорічне спеціальне навчання і перевірка знань відповідних нормативно-правових актів з охорони праці, що є порушенням законодавства та збільшує ймовірність виробничого травматизму.
Із огляду на встановлені в ході перевірки порушення керівництвом КУ «Сумська міська клінічна лікарня №5» самостійно заборонено експлуатацію стерилізаторів парових, автоклава, зварювального апарата та виконання робіт на висоті малярами. У КЗ СОР «Обласний клінічний перинатальний центр» заборонено експлуатацію шести ліфтів, встановлених у будівлях закладу, деяких верстатів й електрозварювальних апаратів, розміщених у майстернях суб’єкта господарювання, стиральної машини, стерилізаторів парових тощо. 
Поряд з цим стосовно результатів перевірки Недригайлівської ЦРЛ, то Управлінням Держпраці у Сумській області подано документи до суду для заборони експлуатації  кисневих балонів (52 од.), зварювальних апаратів, стерилізаторів парових, виконання електрозварювальних робіт суб’єктом господарювання. Також через відсутність у підприємства відповідних дозвільних документів під заборону експлуатації потрапило три ліфти, встановлені у приміщенні лікарні.
До речі, крім нехтування нормами з охорони праці перевіреними медичними закладами було допущено порушення трудового законодавства. А саме: недодержання порядку оформлення трудових відносин із працівниками, порушення термінів виплати заробітної плати й процедури звільнення робітників тощо.
Із метою усунення виявлених порушень та уникнення підприємствами таких у майбутньому фахівцями Управління Держпраці за результатами контрольних заходів проведено семінар-наради з керівниками та робітниками перевірених медичних закладів.