logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

Звернення Колегії Управління Держпраці у Сумській області до органів місцевого самоврядування, керівників підприємств та організацій

Згідно з міжнародною практикою та національним законодавством державна політика України щодо праці передбачає пріоритетність життя і здоров’я людини результатам виробничої діяльності. Тож основну увагу українці мають приділяти додержанню законів про працю та оперативному виявленню й усуненню наявних порушень. Працівник має одержувати гідну і своєчасну матеріальну винагороду за виконану працю у безпечних та належних умовах роботи.

Таким чином одним із основних завдань Державної служби України з питань праці у поточному році є організація та проведення заходів, у тому числі превентивних, спрямованих на поліпшення стану промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці на українських підприємствах. Вагомим завданням Держпраці й є контрольно-превентивна діяльність в частині додержання роботодавцями законодавства про працю, зайнятість населення, загальнообов’язкове державне соціальне страхування, а саме: призначення, нарахування й виплати допомоги, компенсацій, надання соціальних послуг та інших видів матеріального забезпечення.
Також у рамках впровадження міжнародної практики в частині прозорого й ефективного витрачання державних коштів та запобігання корупції завдяки громадському контролю й розширенню кола постачальників в Україні запроваджено правила здійснення закупівель товарів і послуг виконавчими органами, комунальними закладами, установами, підприємствами в системі електронних державних закупівель ProZorro.
Напередодні Дня охорони праці, запровадженого Указом Президента України від 18 серпня 2006 року № 685/2006, на підтримку будівельників Сумщини Колегія Управління Держпраці у Сумській області звертається до органів місцевого самоврядування, керівників підприємств та організацій стосовно вдосконалення механізму і процедур проведення торгів (тендерів) у будівельній сфері.
Задля дотримання рівних прав учасників тендерів серед забудовників Сумщини та в рамках дії електронної системи ProZorro Колегія Управління Держпраці у Сумській області в своєму зверненні порушує питання необхідності розширення вимог до учасників тендерів. А саме, включення аналізу дотримання правил безпеки праці установами, організаціями, підприємствами усіх форм власності, обов’язковості проведення навчання працівників з питань охорони праці, унеможливлення допуску до робіт з підвищеною небезпекою суб’єктів господарювання за цивільно-правовими договорами без наявності у них  дозволу на виконання таких робіт. На ряду з цим обов’язковим чинником має бути легальність трудових відносин з працівниками в установах, організаціях, підприємствах усіх форм власності.