logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

Конотопському ТОВ «ЖЕД «Сім вітрів» заборонено виконання робіт підвищеної небезпеки через порушення з охорони праці

 Через виявлені в ході планової перевірки порушення з охорони праці Управлінням Держпраці у Сумській області заборонено ТОВ «Житлово-експлуатаційна дільниця «Сім вітрів» виконання робіт на висоті та експлуатацію 19 ліфтів, встановлених у житлових будинках.

У ході перевірки ТОВ «Житлово-експлуатаційна дільниця «Сім вітрів» в частині дотримання вимог законодавчих і нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки головними державними інспекторами Держпраці виявлено 70 порушень.
Так на момент проведення контрольного заходу у підприємства були відсутні дозволи на виконання робіт підвищеної небезпеки, а саме експлуатацію ліфтів. Також суб’єктом господарювання не проведено декларування в Управлінні Держпраці у Сумській області виконання робіт на висоті, а працівники, які допущені до виконання даних робіт, не пройшли  спеціальне навчання та перевірку знань.
Слід зазначити, що робітники підприємства забезпечені спецодягом не в повному обсязі. Електротехнічних працівників не укомплектовано переносним захисним заземленням для захисту від ураження електричним струмом при виконанні робіт в електроустановках до 1000В. Суб’єкт господарювання знехтував проведенням періодичних випробувань драбин, запобіжних поясів і страхувальних канатів, несправність яких може призвести до нещасних випадків, а як наслідок травмування працівників.
Щодо технічного стану вказаних вище ліфтів, то машинні приміщення деяких з них не захищені від попадання атмосферних опадів, а в редукторах виявлено протікання мастила.
Таким чином фахівцями Держпраці перевірено чотири виробничих об’єкти суб’єкта господарювання, внесено чотири приписи щодо усунення виявлених порушень. До адміністративної відповідальності притягнуто винних посадових осіб підприємства.