logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

Управління Держпраці у Сумській області підвело підсумки роботи за I квартал в частині додержання законодавства про працю

Протягом I кварталу 2017 року фахівцями Управління Держпраці у Сумській області проведено 186 перевірок підприємств Сумщини в частині додержання законодавства про працю, у тому числі 40 планових.  За результатами проведених контрольних заходів внесено 106 приписів про усунення виявлених порушень.  

Підсумки роботи Управління в частині контролю додержання підприємствами області трудового законодавства було підведено днями на нараді за участю керівників Управління та фахівців відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Сумській області. Захід розпочався із привітання з призначенням на посаду першого заступника начальника Управління Євгена Бондаря. Нагадаємо, що з 2015 року Євген Бондар займав посаду начальника відділу нагляду в машинобудуванні та енергетиці Управління Держпраці у Сумській області. У березні 2017 року за підсумковим рейтингом кандидатів став переможцем у конкурсному відборі на посаду.
Тож щодо підсумків роботи, то поточний рік ознаменувався зростанням основних показників діяльності Управління Держпраці у Сумській області, як в часині додержання суб’єктами господарювання законодавства з питань охорони праці, так і трудового законодавства. У ході наради начальник відділу Вікторія Чортенко зазначила, що загальна кількість перевірок у I кварталі поточного року в порівняні з 2016 роком збільшилася на 56%, у той час, як планових стало більше на 77,5%. Поряд з цим Вікторія Чортенко наголосила також на тому, що до відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Сумській області за I квартал 2017 року надійшло 315 звернень, що на 198 більше, ніж за аналогічний період 2016 року.
Заступник начальника Управління Держпраці у Сумській області Наталія Антоненко звернула увагу головних державних інспекторів на те, що у зв’язку із зростанням відповідальності роботодавців за порушення трудового законодавства фахівцям контролюючих органів необхідно підвищувати якість проведення перевірок та оформлення відповідних документів.
Також у ході заходу обговорювалися результати перевірок підприємств-боржників із виплати заробітної плати, яких у I кварталі 2017 року проведено сім.  
Учасники наради проаналізували виявлені в ході перевірок факти використання роботодавцями праці й порушення трудових прав неповнолітніх, результати контрольних заходів в частині легалізації тіньової зайнятості та прихованої заробітної плати.
Начальник відділу звернула увагу на те, що поряд із наглядовою діяльністю фахівцями відділу проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота стосовно нововведень трудового законодавства. А саме: організовуються семінари, наради, конференції, консультаційні матеріали висвітлюються у ЗМІ.
На завершення фахівці Управління обговорили план проведення контрольних заходів відділом з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів на II квартал 2017 року.
Нагадаємо, що план перевірок Управління Держпраці у Сумській області на 2017 рік розміщено на офіційному сайті: http://sumy.dsp.gov.ua.