logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

Учбовий центр «ПАТ «Сумиобленерго» отримав добру оцінку Держпраці

Начальник Управління Держпраці у Сумській області Юрій СЕМЕНОГ відвідав учбовий центр ПАТ «Сумиобленерго» задля ознайомлення із матеріально-технічною базою закладу, який цього року відзначатиме 22-річницю від початку своєї роботи: навчання та підвищення кваліфікації електротехнічного персоналу компанії.

Основною метою робочої поїздки до Учбового центру ПАТ «Сумиобленерго» керманича Управління було на власні очі пересвідчитися у якості підготовки фахівців, що працюють на об’єктах підвищеної небезпеки – електроустановках, лініях електропередач та електропідстанціях. Саме дотримання Правил безпечної експлуатації електричного обладнання зводить нанівець кількість нещасних випадків на виробництві, адже навіть незначні помилки у цій роботі можуть привести до ураження людини електричним струмом.

Під час ознайомлення з Учбовим центром, представники Держпраці мали змогу побачити безпосередньо процес навчання персоналу. Згодом слухачі закріплюють теорію на тренувальному полігоні. Аналогічним навчальним полігоном може похизуватися не кожна електроенергетична компанія України. Все обладнання тут – справжнє, відтак навчання максимально наближене до реальних умов. Крім того, щороку на учбово-тренувальному полігоні ПАТ «Сумиобленерго» проводяться змагання серед бригад по обслуговуванню та експлуатації розподільних пристроїв служби підстанцій, бригад по обслуговуванню повітряних ліній електропередач напругою 35-110 кВ, оперативно-виїзних служб.

«Наприкінці минулого року під час зустрічі із керівниками сумських центрів, що здійснюють навчання з охорони праці, я пообіцяв відвідати кожний навчальний заклад, аби пересвідчитися у відповідності задекларованого, – говорить начальник Управління Держпраці у Сумській області Юрій СЕМЕНОГ. – Безпека праці починається з навчання цій безпеці, навіть відомий латинський вислів про це говорить: «Попереджений – значить озброєний». 

 

За минулий рік на курсах підвищення кваліфікації в Учбовому центрі ПАТ «Сумиобленерго» пройшли навчання 566 працівників підприємства (при плані 518 осіб), у тому числі 262 фахівця та 304 робітника.  Всього було навчено працівників за 19 спеціальностями. У 2016 році планується підвищити кваліфікацію 560 працівників.

Крім основної роботи по підвищенню кваліфікації персоналу в Учбовому центрі, згідно отриманої Ліцензії Міністерства освіти і науки України, проводяться також курси перепідготовки працівників інших професій.