logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

У Сумах «Міськводоканалу» можуть заборонити експлуатацію свердловин

Під час розгляду матеріалів, наданих КП «Міськводоканал» Сумської міської ради для погодження планів робіт на 2016 рік, Управлінням Держпраці у Сумській області були виявлені значні порушення законодавства щодо промислової безпеки та охорони надр. Це може стати причиною для анулювання спеціального дозволу на користування надрами та заборони експлуатації свердловин.

Серед основних порушень – відсутність щорічної генеральної перевірки стану свердловин, що експлуатуються КП «Міськводоканал» СМР, устаткування і трубопроводів. На водозаборах підприємства більшість свердловин експлуатуються понад 20 років, що свідчить про необхідність здійснення їх постійної перевірки, проведення заходів щодо попередження забруднення підземних вод. Також існує загроза техногенних аварій через свердловини, що виведені з експлуатації. На сьогоднішній день на балансі КП «Міськводоканал» СМР таких, що потребують проведення геофізичного обстеження,  налічується шість одиниць.

Комунальним підприємством «Міськводоканал» не вжиті заходи щодо огородження території зони санітарної охорони артезіанських свердловин, що суперечить правилам  технічної експлуатації систем  водопостачання та каналізації населених пунктів України. У свою чергу це також може призвести до забруднення води, що надходить до споживачів міста.

Варто зазначити, що підприємством досі не отримано в органах Державної служби України з питань праці дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки, а саме експлуатацію свердловин під час розробки родовищ корисних копалин. У наслідок чого, згідно Статті 21 Закону України «Про охорону праці», може бути скасовано державну реєстрацію підприємства у встановленому законом порядку.  

Довідка. Згідно статті 21 Закону України «Про охорону праці», у разі коли роботодавець не одержав дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки, місцевий орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, за поданням центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, вживає заходів до скасування державної реєстрації цього підприємства у встановленому законом порядку за умови, якщо протягом місяця від часу виявлення вказаних недоліків роботодавець не провів належних заходів з їх усунення.