logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

На підприємствах Сумщини чоловіки травмуються частіше жінок

У 2015 році в області кількість випадків загального виробничого травматизму скоротилася на 6%, підтвердивши тенденцію останніх років щодо зменшення рівня трагедій на робочому місці. Крім цього, на два смертельні випадки зменшився й смертельний травматизм. Про це свідчить аналіз стану промислової безпеки на Сумщині, який щорічно проводиться фахівцями Управління Держпраці у Сумській області.

У порівнянні із 2014 роком, коли кількість травмувань на робочому місці становила 121 нещасний випадок, у минулому році ця цифра зменшилася до 114 випадків. Такій позитивній тенденції зменшення кількості нещасних випадків безумовно посприяли превентивні заходи з охорони праці, що систематично проводилися спеціалістами Управління Держпраці на підприємствах Сумщини.

Більшість травмованих складають чоловіки, а найуразливішим для потерпілих виявився вік 50-60 років. Згідно аналізу, проведеного фахівцями сектору розслідувань нещасних випадків, більш розповсюдженими травмами на робочому місці у минулому році були: переломи кінцівок та струс головного мозку.  

Смертельний травматизм також зазнав корегування у позитивний бік. Торік на підприємствах області загинуло 11 осіб, що на дві людини менше, ніж за аналогічний період 2014 року. За сумною статистикою серед загиблих – 10 чоловіків і одна жінка. Згідно того ж аналізу, «жертвами виробництва», як це недивно, стають більш досвідчені працівники або ж люди у віці – молодь травмується значно менше.

Особливу увагу фахівці Управління Держпраці у Сумській області радять керівникам підприємств звернути на проходження обов’язкових медичних оглядів їх працівниками, а також психофізіологічних експертиз. У минулому році зафіксовано 22 випадки смерті на робочому місці, які пов’язані не з виробничими факторами, а з раптовим погіршенням стану здоров’я (інфаркти, інсульти тощо). За гендерним розмежуванням це: 19 чоловіків і 3 жінки, переважна більшість з яких передпенсійного віку.