logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

Підписано угоду між Управлінням Держпраці у Сумській області та Сумським обласним відділенням Фонду соціального захисту

Днями підписано угоду між Управлінням Держпраці у Сумській області та Сумським обласним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів, яка дозволить координувати роботу двох відомств за дотриманням законодавства при працевлаштуванні інвалідів.

Минулого тижня між Управлінням Держпраці у Сумській області та Сумським обласним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів відбулося підписання угоди про співробітництво та організацію взаємовідносин у сфері здійснення державного нагляду та контролю за дотриманням вимог чинного законодавства щодо працевлаштування інвалідів.

Мета підписаної угоди – організація спільної роботи з нагляду та контролю за дотриманням підприємствами, установами та організаціями різних форм власності законодавства про зайнятість та працевлаштування інвалідів відповідно до вимог статті 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», якою встановлюється кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів, порядок реєстрації та систему подання звітів.

Процес співпраці вище названих державних структур спрямований на організацію взаємодії у проведенні державних перевірок та контролю за додержанням законодавства щодо працевлаштування інвалідів у частині: реєстрації у територіальному відділенні Фонду; поданні звітів про зайнятість та працевлаштування інвалідів; виконанні нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів, а також обміні інформацією щодо результатів перевірок  та виявлених порушень.

Довідка. Стаття 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні». Для  підприємств,  установ,  організацій, у тому числі  підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних  осіб,  які  використовують найману працю, установлюється норматив  робочих  місць  для працевлаштування інвалідів у розмірі
чотирьох    відсотків    середньооблікової   чисельності   штатних працівників  облікового  складу  за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.