logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

Проекти будівництва свердловин необхідно погоджувати у Держпраці

Управління Держпраці у Сумській області нагадує усім суб’єктам господарювання, що проекти будівництва свердловини підлягають обов’язковому погодженню з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, у частині додержання вимог законодавства про надра. 

Відповідно до Гірничого Закону України, об’єкт – окрема гірнича виробка (система гірничих виробок) або виробка, що входить до складу гірничого чи іншого підприємства та використовується для видобутку корисних копалин та інших цілей, а також будівлі (споруди), які технологічно пов’язані з ними. Згідно з даним визначенням свердловина є гірничою виробкою.

Стаття 13 Кодексу України про надра передбачає, що користувачами надр можуть бути підприємства, установи, організації. Згідно статті 51 вказаного Кодексу розробка родовищ твердих, рідких і газоподібних корисних копалин та переробка мінеральної сировини проводяться згідно з затвердженими проектами та планами робіт, правилами технічної експлуатації та охорони надр. Розробка родовищ твердих, рідких і газоподібних корисних копалин та переробка мінеральної сировини проводяться згідно з затвердженими проектами та планами робіт, правилами технічної експлуатації та охорони надр.