logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

Результати перевірки безпеки праці на «Укрпошті»

За результатами всебічної комісійної перевірки дотримання вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки в Сумській дирекції Українського державного підприємства поштового зв’язку «Укрпошта» посадовими особами управління Держпраці у Сумській області виявлено більше ста порушень, значну частину яких було усунуто вже під час перевірки. До адміністративної відповідальності шляхом накладення штрафів притягнуто шість посадових осіб.

Під час перевірки з’ясувалося, що роботодавець не одержав дозвіл на експлуатацію машин, механізмів,  устаткування  підвищеної  небезпеки (лінійні частини та їх елементи систем  газопостачання  природним  газом – водогрійні котли, конвектори, газопроводи, лічильники газу тощо). Наразі підприємством вже укладений договір із ДП «Сумський ЕТЦ Держпраці» на проведення експертизи для отримання вищезазначеного дозволу.

На підприємстві допускається експлуатація несправного обкладання, а перевірку технічного стану транспортних засобів, які працюють на газовому паливі, здійснює персонал без відповідної кваліфікації, що також є порушенням.

Знову ж таки, чимало питань з боку державних інспекторів виникло до навчання та перевірки знань з питань охорони праці робітників підприємства. Не надані висновки психофізіологічної експертизи осіб, допущених до керують вантажопіднімальними кранами (машинами), та ліфтерів, які перед призначенням на роботу повинні пройти медичний огляд відповідно до вимог Положення.     

«На жаль, щороку поштовики приносять до «скарбнички» загального виробничого травматизму чималу кількість нещасних випадків: від укусів собак у приватному секторі до вивихів та забоїв у слизьку погоду, – констатує начальник Управління Держпраці у Сумській області Юрій СЕМЕНОГ. – Тому до перевірки «Укрпошти» ми підійшли дуже прискіпливо, звідси й така кількість виявлених порушень».   

Загалом було перевірено 22 об’єкти, серед яких: Центр поштового зв’язку № 5 (м. Конотоп), ЦПЗ № 4 (м. Шостка), ВПЗ «Ромни», ВПЗ «Недригайлів», підрозділи у смт. Ямпіль, м. С-Буда, м. Глухів, м. Путивль, м. Буринь.