logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

Держпраці знайшла порушення безпеки праці засуджених

Державні інспектори Управління Держпраці у Сумській області були залучені прокуратурою м. Суми до перевірки додержання Закону України «Про охорону праці» та дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці  засуджених у Сумській виправній колонії № 116 УДПтСУ в Сумській області. На жаль, порушення були виявлені й у цій державній установі.

Зокрема, відсутній дозвіл органів Держпраці на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки; не проведені лабораторні випробування та заміри опору ізоляції, заземлення обладнання; в установі експлуатується обладнання (три кран-балки) без проведеного техогляду; посудини у компресорній, що працюють під тиском, експлуатуються з порушеннями.

Територія виправної колонії, робочі місця, проходи і проїзди захаращуються виробами, матеріалами і відходами деревини. Сміття та відходи виробництва своєчасно не вивозиться за межі підприємства, чим порушено відповідні вимоги. Що ж до самого прибирання тирси,  тріски, стружки та кускових відходів від деревообробного обладнання – воно  не  механізоване, чим також порушено вимоги норм та правил.

Що стосується власне безпеки праці – тут також є зауваження. До виконання робіт на деревообробних верстатах допущені працівники без належної підготовки за професією, зокрема верстатник.

Крім організаційних, на виробничих об’єктах у виправній колонії вистачає й технічних порушень. Зокрема, фахівці Держпраці виявили, що на захисних огородженнях пилок верстатів не спрацьовують кінцеві вимикачі, які запобігають можливому травмуванню. На деревообробній дільниці майстерні фугувальний верстат також експлуатується з поламаним висувним огородженням.

Не всі двері щитів електроустановок зачинені на замок. А посадова особа, яка має бути відповідальною за справний стан та безпечну експлуатацію електрогосподарства взагалі відсутня.

«Якщо людина оступилася у своєму житті і потрапила до виправної колонії, це в жодному разі не позбавляє її законного права на безпечні та здорові умови праці, – говорить начальник Управління Держпраці у Сумській області Юрій СЕМЕНОГ. – Навпаки, своєю роботою Державна служба з питань праці повинна довести силу закону – в даному випадку «Закону України про працю».

Зазначимо, що  перевірка Сумської виправній колонії № 116 проводилася на початку грудня 2015 року прокуратурою м. Суми.