logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

Магістральні газопроводи – на особливому контролі Держпраці

За результатами перевірки виконання вимог законів та інших нормативно-правових актів з охорони праці, яку було проведено наприкінці листопада поточного року в Сумському ЛВУМГ філії УМГ «Київтрансгаз» ПАТ «Укртрансгаз», державними інспекторами управління Держпраці у Сумській області виявлено більше ста порушень. Як наслідок – до адміністративної відповідальності шляхом накладення штрафів притягнуто тих посадових осіб, хто нехтує законодавством з охорони праці.

Під час перевірки особливу увагу фахівців Держпраці було приділено дотриманню вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, зокрема: питанням ефективності роботи системи управління охороною праці, безпечного виконання робіт, безпечної експлуатації магістральних газопроводів, компресорних і газорозподільних станцій (ГРС) тощо.

Серед виявлених порушень переважна більшість стосується технічних та організаційних питань. Зокрема, на деяких газорозподільних станціях для нагріву газу перед дроселюванням застосовуються морально застарілі підігрівачі із прямим нагрівом, на яких відсутня автоматика безпеки. На ГРС «Жовтневе» не здійснюється очищення газу – технологічна схема ГРС не включає пиловловлювач (демонтований).

Працівники Сумського ЛВУМГ, які обслуговують електроустановки, не в повному обсязі забезпечені необхідними засобами індивідуального захисту, до того ж підприємство не надало висновків психофізіологічної експертизи працівників, які виконують роботи підвищеної небезпеки, та тих, що потребують професійного добору, що є порушенням статті 5 Закону України «Про охорону праці».

«Питання енергетичної безпеки держави сьогодні стоїть на першому місці, відтак безпека працівників, які забезпечують стабільність і безаварійність газопостачання на особливому контролі Держпраці, – зазначив начальник управління Держпраці у Сумській області Юрій СЕМЕНОГ. – Усі разом ми маємо докласти зусиль, аби цьогорічний опалювальний сезон промайнув без неприємних несподіванок».

На усунення виявлених порушень керівництво підприємства отримало місячний термін. Наразі питання залишається під особистим контролем начальника управління Держпраці у Сумській області.