logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

На Свеському насосному заводі недостатньо дбають про безпеку працівників

За результатами планової перевірки виконання вимог законів та інших нормативно-правових актів з охорони праці, яку було проведено наприкінці липня поточного року у ПАТ «Свеський насосний завод» державними інспекторами управління, виявлено 138 порушень, значну частину яких було усунуто вже під час перевірки. Крім цього до суду направлено позовну заяву про заборону експлуатації 14 небезпечних об’єктів, що несли загрозу життю і здоров’ю працюючих. До адміністративної відповідальності шляхом накладення штрафів притягнуто трьох посадових осіб. 

Найбільша кількість порушень стосується ст.13 Закону України «Про охорону праці», згідно якої роботодавець зобов’язаний створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці. Багато запитань інспекторів викликала наявна документація, зокрема розробка положень, інструкцій та журнали інструктажів. Це ж стосується і навчання та перевірки знань працівників з питань охорони праці. Поточна перевірка виявила недостатнє забезпечення працівників підприємства спецодягом (лише на 70%). А фінансування комплексних заходів з охорони праці становить лише 0,15% від суми реалізованої продукції у 2014 році, замість необхідних 0,5% як того вимагає ст.19 Закону України «Про охорону праці».

 Щодо технічної складової порушень безпеки праці, таких теж вистачає. Зокрема, на робочих місцях допускається нагромадження деталей, зберігання інструменту у не відведених для цього місцях, експлуатація невипробуваних пристроїв, відсутність блокувальних пристроїв для унеможливлення аварій, двері електроустановок та щитів не замкнені тощо.

На підприємстві не створена газова служба, приміщення хімічної лабораторії не забезпечено у повному обсязі засобами пожежогасіння, у зимовий період головний щит управління заводу з електроустановками 0,4-10 кВ взагалі не опалюється.

Основним і водночас найсуттєвішим порушенням є відсутність у ПАТ «Свеський насосний завод» дозволів на виконання робіт по технічному обслуговуванню і ремонту котлів, на виконання верхолазних та інших робіт підвищеної небезпеки.