logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

Управління Держпраці у Сумській області окреслює перспективи

В Управлінні Держпраці у Сумській області відбулася перша від початку реорганізації розширена нарада, на якій йшлося про організацію роботи, взаємодію структурних підрозділів та стан фінансового забезпечення новоствореного органу. Відтепер питаннями належних, безпечних та здорових умов праці, як того вимагає Конституція України (ст. 43), будуть перейматися не три державні інституції, а лише одна.     

Минув майже місяць від моменту реєстрації управління Держпраці у Сумській області. За цей час новостворена структура не лише спромоглася об’єднати три, здавалося, різні за функціями і завданнями регіональні підрозділи – Держгірпромнагляду, Державної інспекції з питань праці та відділ гігієни праці Державної санепідемслужби, а й створити справжній колектив висококваліфікованих фахівців, здатних у найкоротший термін приступити до виконання завдань згідно із вимогами конвенцій Міжнародної організації праці та законодавства Євросоюзу.

За словами начальника управління Держпраці у Сумській області Юрія СЕМЕНОГА наразі проблем вистачає: це стосується насамперед матеріально-технічного забезпечення установи – застаріла комп’ютерна техніка, незадовільний стан низки службових приміщень. Не менш серйозною є кадрова проблема – заповнення вакантних посад досвідченими фахівцями, адже державна служба вимагає від кандидатів певні обов’язкові вимоги.

«Одночасно і важко, і цікаво розпочинати будь-яку справу із чистого аркуша. Об’єднати три колективи в один, і зробити це не зупиняючи роботу – наша першочергова задача на сьогодні, – зазначив під час свого виступу начальник управління Держпраці у Сумській області Юрій СЕМЕНОГ. – Пам’ятаймо, що основним завданням Державної служби України з питань праці є попередження виробничого травматизму та захист трудових прав працівників, і людям байдуже щодо наших реорганізацій та нагальних проблем».  

Найближчим часом управління оголосить черговий конкурс на заміщення посад, відтак якщо хтось виявить бажання, маючи відповідний досвід та фах, він може взяти участь у цьому конкурсі.

 

Довідка. Кабінет Міністрів України постановив утворити Державну службу України з питань праці, реорганізувавши шляхом злиття Державну інспекцію з питань праці та Державну службу гірничого нагляду та промислової безпеки і поклавши на Службу, що утворюється, функції з реалізації державної політики, які виконували органи, що припиняються (крім функцій з реалізації державної політики у сфері охорони надр), а також функції з реалізації державної політики у сфері гігієни праці та функції із здійснення дозиметричного контролю робочих місць і доз опромінення працівників (Постанова № 442 «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади»).