logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

Сумські ліфти: останній шанс для місцевої влади

Колегія теруправління Держгірпромнагляду у Сумській області вкотре винесла на розгляд питання щодо організації утримання та безпечної експлуатації ліфтів комунальної власності житлового фонду міста Суми. Власне це питання лише за попередні 12 місяців розглядалося вже сім разів, але суттєвих зрушень щодо його позитивного вирішення, нажаль, не відбувається. 

На засіданні Колегії були присутні Сумський міський голова Олександр Лисенко, в.о. директора Департаменту інфраструктури міста Сумської міської ради Тетяна Калінінська,  директор Комунального підприємства «Сумижитло» СМР Євген Скоробагатський та інші посадові особи місцевого самоврядування. Востаннє таке «високе» представництво (але в іншому складі) на засіданні Колегії було три роки тому, коли також розглядалося ліфтове питання.  

Виступаючи перед членами Колегії, Сумський міський голова одразу ж зазначив, що ні в якому разі не знімає із себе персональної відповідальності за фактичну бездіяльність «Сумижитла» у покращенні ситуації з ліфтами у сумських багатоповерхівках. За його словами, комунальники майже рік «протопталися» на місці, втрачаючи дорогоцінний час. Адже з кожним роком кількість ліфтів, що потребують на капітальний ремонт та модернізацію невпинно зростає. І якщо раніше основним акцентом у вирішенні існуючою проблеми було перенесення строків експертиз та ремонтів, завдяки отриманим, так званим, тривало діючим відхиленням, то сьогодні місцева влада бачить вихід лише один – капітальні ремонти ліфтів без будь-яких відтермінувань. За словами Олександра Лисенка гроші для цього є, необхідно лише їх ефективно використати.

Враховуючи недавні зміни в керівництві КП «Сумижитло» та Департаменті інфраструктури, Колегія теруправління Держгірпромнагляду у Сумській області надала місцевій владі ще один, можливо останній шанс виправити катастрофічне становище у ліфтовому господарстві обласного центру. Наразі 9 ліфтів розкрадено вщент і не підлягають відновленню, із 827 ліфтів, які експлуатує КП «Сумижитло» СМР, лише 321 має дозвіл на експлуатацію. На даний час у житловому фонді м. Суми вже близько 700 ліфтів (84%) відпрацювало свій граничний термін (25 років) та потребує негайного капітального ремонту. Головною ж проблемою для залишається диспетчеризація ліфтів. Адже «підйомник», в якого відсутній двосторонній зв'язок із диспетчером, також становить велику небезпеку для мешканців багатоповерхівок. Наразі таких ліфтів налічується понад 450 одиниць. До того ж, додалася ще одна проблема – відсутність паспортів на певну кількість ліфтів.