logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

Електробезпека – під контролем фахівців з охорони праці

Дотримання вимог охорони праці та Правил охорони електричних мереж під час експлуатації повітряних ліній електропередач – такою була тема чергового семінару-навчання, який пройшов 22 червня 2015 року на базі кафедри електроенергетики Сумського державного університету.

Ініціатори заходу – фахівці теруправління Держгірпромнагляду у Сумській області розповіли про важливість виконання вимог правил експлуатації електрозахисних засобів, зауваживши про існуючі факти недостатності комплектування, порушення строків випробування та браку засобів захисту в деяких електрогосподарствах підприємств області. Не залишилися осторонь проблеми стосовно вимог правил під час виконання робіт в діючих електроустановках та на висоті, практичних навчань з користування електрозахисних засобів.

Під час семінару було розглянуто питання щодо виконання вимог Правил охорони електричних мереж, а саме утримання охоронних зон, дотримання мінімально допустимих відстаней від електричних мереж до будинків та споруд. Головний державний інспектор з охорони праці Євген Бондар, керуючись вимогами «Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів» (НПАОП 40.1-1.21-98), розповів присутнім про основні вимоги цих правил, а також провів огляд нещасних випадків, які сталися останнім часом на виробництві та в побуті внаслідок ураження електричним струмом. По закінченню семінару доповідачі відповіли на запитання присутніх.

Метою проведення нинішнього семінару була профілактика електротравматизму на підприємствах та в організаціях області, а також навчання з питань безпечної експлуатації електроустановок споживачів та Правил охорони електричних мереж. Крім організаторів семінару-навчання – теруправління Держгірпромнагляду участь у заході взяли представники Держенергонагляду у Сумській області.