logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

Прес-конференція до відзначення Всесвітнього дня охорони праці відбулася в «Укрінформі»

23 квітня в ІФ "УКРІНФОРМ" відбулася прес-конференція з нагоди відзначення Дня охорони праці у 2015 році із девізом «Приєднуйтесь до формування превентивної культури охорони праці». На заході обговорили необхідність формування превентивної культури охорони праці, як важливого аргументу у збереженні життя та здоров’я працівника на робочому місці, перспективи розвитку галузі охорони праці у період реорганізації та шляхи вирішення нагальних проблем.

Учасниками заходу стали: Голова Державної служби України з питань праці Роман ЧЕРНЕГА, Національний координатор МОП в Україні Сергій САВЧУК, директор Інституту медицини праці Національної академії медичних наук Юрій КУНДІЄВ, Заступник Голови Федерації профспілок України Сергій УКРАЇНЕЦЬ, заступник Голови Ради Федерації роботодавців України Олексій Мірошниченко.

«Незважаючи на ситуацію в країні та мораторій на проведення перевірок, нашим завданням залишається підвищення якості охорони праці та зниження рівня виробничого травматизму. Формування культури охорони праці є одним із чинників для досягнення цієї мети», – зазначив Роман ЧЕРНЕГА.

«Щороку у світі трапляється понад 2,3 млн. смертей, пов’язані з роботою. Кожні 15 секунд помирає один працівник він нещасного випадку на виробництві чи професійного захворювання, а це неприпустимі людські втрати та економічний тиск. Тому потрібно формувати превентивну культуру у сфері безпеки та гігієни праці», - наголосив Сергій САВЧУК.

Академік Юрій КУНДІЄВ розповів: «Підвищення культури профілактики має для мене важливе значення. Я понад 60 років приділяю цьому увагу, 50 років очолюю Інститут медицини праці. В обговоренні даної проблематики ми бачимо тільки верхівку айсбергу. Як приклад, за дослідженнями зі 100% хворих на рак в Україні у 16 % осіб – це професійна хвороба, хоча офіційно зафіксовано тільки 0,5 %. У період військових дій, коли чоловіки повертаються додому інвалідами, важливим питанням виступає жіноча праця, на жінок покладена зараз більша відповідальність».

«Для нової служби важливі питання превентивних заходів, статистики, важливо змінити пріоритети у податковій політиці, адже, якщо роботодавець хоче придбати спецодяг, процедура повинна бути спрощена. Роботодавці готові всіляко сприяти зменшенню нещасних випадків на виробництві», - додав Олексій МІРОШНИЧЕНКО.

Заступник Голови Федерації профспілок України Сергій УКРАЇНЕЦЬ підкреслив: « Ми у 2014 році втратили 550 життів на виробництві, приблизно стільки ж визнали не пов’язаними з виробництвом. Це неприпустимо. На сьогодні необхідними елементами попередження травм на виробництві є: атестація робочих місць, повне вивчення ризиків, інспектування, ефективні заходи з поліпшення охорони праці, реформування».

Довідка:

Міжнародна організація праці (МОП) оголосила 28 квітня Всесвітнім днем охорони праці з метою привернення уваги світової громадськості до масштабів проблеми та до створення і просування культури охорони праці, яка може сприяти зниженню щорічної смертності на робочому місці.

Ідея святкування Всесвітнього дня охорони праці бере початок від Дня пам’яті загиблих працівників, який було проведено американськими і канадськими трудящими в 1989 році в пам’ять про працівників, що загинули та постраждали на роботі; уперше в світі з ініціативи МОП він відзначався у 2003 році.

Україною підтримано ініціативу МОП і 28 квітня відповідно до Указу Президента від 18 серпня 2006 року № 685/2006 визначено як День охорони праці.