logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

Фахівці Держгірпромнагляду здійснили моніторинг гідроспоруд Сумщини

Традиційний щорічний моніторинг малих гідроелектростанцій (ГЕС), що розташовані на території Сумської області, засвідчив їх готовність не лише до весняних паводків та можливих підтоплень, а й до роботи в інших екстремальних умовах.  У цьому власне переконалися державні інспектори з охорони праці під час відвідин гідроспоруд Сумських ГЕС, власником яких є ПАТ «Сумиобленерго».

У Сумській області на річці Псел у робочому стані наразі перебувають три малі гідроелектростанції (потужністю до 10 МВт) – Низівська (Сумський район), Маловорожбянська та Михайлівська (Лебединський район). Вони були побудовані ще усередині минулого століття. Встановлена потужність кожної з них не перевищує 0,5 МВт.

Під час планового огляду державні інспектори пересвідчилися у готовності гідроспоруд до можливих надзвичайних ситуацій. Серед виявлених недоліків, притаманним  майже усім об’єктам, що були збудовані доволі давно, – не проведена паспортизація будівель та споруд ГЕС.

Щорічний «аудит» дозволяє державним інспекторам з охорони праці прослідити у динаміці недоліки та порушення, які цілком можливо стають непоміченими працівниками ГЕС під час щоденної роботи.