logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

Аудит охорони праці – європейський шлях до безаварійної роботи

Колегія територіального управління Держгірпромнагляду у Сумській області пропонує запровадити практику на підприємствах, де трапився нещасний випадок пов'язаний із виробництвом, організовувати роботодавцями проведення аудиту охорони праці.

На думку експертів, ця методична допомога надасть власнику підприємства змогу знизити ризики виникнення аварій та нещасних випадків, та підвищити рейтинг конкурентоспроможності, а також прискорити адаптацію підприємства до європейського законодавства. Запровадження аудиту охорони праці – ноу-хау для українського ринку. Відтак, з метою його реального запровадження необхідно опрацювати методичні рекомендації по організації та здійснення аудиту за участю фахівців Держгірпромнагляду, об’єднання роботодавців Сумщини, обласної ради профспілок, робочих органів Фонду від нещасних випадків.

«Щойно на колегії ми розглядали результати спеціального розслідування нещасного випадку із смертельним наслідком. Аби врятувати людину, за словами керівника підприємство витратило близько 150 тис. грн. на лікування. Утім, нажаль, марно. Своєчасно проведений аудит дозволив би не лише зберегти життя цій людині, але й заощадити витрачені кошти, – зазначив член колегії, представник громадської ради при Сумській ОДА Микола Тимошенко. – До того ж, в області є потужні експертні організації, що мають відповідних фахівців, належні дозвільні документи, умови та матеріально-технічне забезпечення для здійснення аудиту охорони праці».        

В умовах, коли діє «урядовий мораторій» на перевірки, який, як показує статистика останніх місяців негативно впливає на показники виробничого травматизму, чи не єдиним засобом стримування росту травм та аварій на виробництві залишаються превентивні заходи: профілактика та інформаційно-роз’яснювала робота, тобто вплив на свідомість керівників та працівників підприємств за допомогою семінарів-нарад та консультацій.

Аудит (лат. audit – «слухати») – це принципово новий для пострадянського простору вид попередження нещасних випадків, аварій та надзвичайних ситуацій на виробництвах, пов’язаних із підвищеною небезпекою. В основі аудиту закладений ринковий принцип дії на перевагу адміністративному впливу. Вже у серпні колегія планує розглянути перші результати роботи у цьому напрямку, і якщо рівень виробничого травматизму зазнає позитивних змін, сумчани поділяться своїм досвідом з іншими регіонами країни.