logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

Превентивні заходи сприяють безпечному користуванню побутовим газом

За ініціативи територіального управління Держгірпромнагляду у Сумській області спільно з керівництвом Лебединського району та керманичами міста Лебедин 19 березня 2015 року проведено семінар-нараду з питань дотримання вимог нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, а також безпечного користування газом у побуті.

Метою проведення виїзного семінару-наради було здійснення превентивних заходів, профілактика та унеможливлення аварій, пов’язаних із використанням газу в побуті, та покращення умов праці на підприємствах Лебединського району. Саме на цих питаннях і зосередили увагу учасників семінару-наради державні інспектори з охорони праці. Вони стисло зупинилися на аналізі травматизму, пов’язаного із використанням у побуті «блакитного палива».

Згідно «сумної» статистики, з початку року в Україні під час використання газу у побуті сталося вже 26 нещасних випадів, внаслідок чого постраждало 70 осіб, загинуло 23.

Головні державні газотехнічні інспектори теруправління у своєму виступі детально проаналізував основні порушення вимог законодавства з охорони праці, що призводять до трагедій, які були виявлені під час минулорічних перевірок підприємств житлово-комунального та газового господарств. Зокрема, особи, які відповідають за технічний стан і безпечну експлуатацію систем газопостачання житлового фонду, не пройшли перевірку знань. У той же час, головною причиною трагедій, пов’язаних із побутовим газом, залишається недбальство самих мешканців – про це свідчать результати технічних розслідувань нещасних випадків, проведених державними інспекторами з охорони праці.