logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

Колегія розглянула результати спеціальних розслідувань нещасних випадків на виробництві

Під час першого у нинішньому році засідання Колегії територіального управління Держгірпромнагляду у Сумській області було розглянуто підсумки роботи наглядового органу з охорони праці та промислової безпеки на Сумщині у 2014 році, а також результати спеціальних розслідувань нещасних випадків, що сталися наприкінці минулого року.

Загальна кількість спеціальних розслідувань, проведених протягом 2014 року (у т.ч. нещасних випадків, що сталися раніше), складає 59 (з яких 7 – нещасні випадки із смертельними наслідками, 30 – із тяжкими наслідками, 15 випадків смерті на виробництві, 4 групових нещасних випадки тощо). Варто зазначити, що 71% від загальної кількості спеціальних розслідувань, тобто 42 нещасних випадки визнано такими, що пов’язані з виробництвом.

«Як правило, рішення Колегії під час розгляду результатів спеціальних розслідувань завжди ідентичні – визнати стан охорони праці на підприємстві незадовільним, адже кожен нещасний випадок це трагедія, – говорить в.о. начальника теруправління Держгірпромнагляду у Сумській області Вячеслав МАЗНИК. –  Інколи таке суворе рішення доповнюється питанням відповідності тієї чи іншої посадової особи займаній посаді».

Довідка. Спеціальному розслідуванню підлягають: нещасні випадки із смертельними наслідками; групові нещасні випадки, які сталися одночасно з двома і більше працівниками, незалежно від ступеня тяжкості ушкодження їх здоров’я; випадки смерті працівників на підприємстві; випадки зникнення працівників під час виконання трудових (посадових) обов’язків; нещасні випадки з тяжкими наслідками, у тому числі з можливою інвалідністю потерпілого (за рішенням органів Держгірпромнагляду).