logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

Рівень виробничого травматизму на Сумщині знизився у порівнянні з минулим роком

За 9 місяців нинішнього року рівень виробничого травматизму на Сумщині значно скоротився, не дивлячись на роботу державних інспекторів з охорони праці у нових умовах, пов’язаних із зміною законодавства та реорганізацією наглядових органів.

Аналіз стану промислової безпеки свідчить, що на Сумщині продовжує спостерігатися стала тенденція щодо суттєвого зменшення рівня травматизму на робочих місцях. Кількість травмованих на виробництві за 9 місяців 2014 року становить 74 особи – це на 30% менше ніж торік, коли тілесні ушкодження на робочому місці отримали понад 100 працюючих.

Зокрема, загальний виробничий травматизм значно скоротився у сільському господарстві (11 випадків на відміну від 17 у минулому році), у торгівлі та соціально-культурній сфері (10 замість 27) і, навіть, у «традиційного лідера» – машинобудування: 17 травмувань на відміну від минулорічних 18. 

Рівень смертельного травматизму на робочому місці протягом трьох кварталів нинішнього року також зменшився й склав 6 випадків, тоді як у 2013 році сталося 7 трагедій. Прикрим «лідером» за цим показником виявилася нафтогазовидобувна галузь області – 4 загиблих.  

Протягом 9 місяців 2014 року при здійсненні наглядової роботи було проведено близько 1300 перевірок виробничих об’єктів. Нагадаємо, що від початку серпня на проведення перевірок було накладене урядове «вето». За цей час виявлено близько 10 тис. порушень законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці (за аналогічний період 2013 року – 13,6 тис. порушення). За ухвалою суду тимчасово було зупинено роботу 86 виробничих дільниць, об’єктів, обладнання, що становили загрозу життю або здоров’ю працюючих. За виявлені порушення на 733 працівників (з них 239 – перші керівники) накладені штрафи. До органів прокуратури направлено 12 подань про притягнення посадових осіб підприємств до відповідальності за порушення Законів про охорону праці, без урахування матеріалів спеціальних розслідувань нещасних випадків.