logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

Держгірпромнагляд та місцева влада узгодили «дорожню карту» стосовно сумських ліфтів

Теруправління Держгірпромнагляду у Сумській області, Департамент інфраструктури міста Сумської міської ради та КП «Сумижитло» узгодили спільні дії задля покращення стану ліфтового господарства в обласному центрі вже найближчим часом. Колегія теруправління ухвалила відповідне рішення, згідно якого до кінця вересня буде ухвалено реальний (!) план заходів щодо усунення порушень та недоліків під час утримання та експлуатації ліфтів.

  Для уникнення судових заборон відносно експлуатації небезпечних ліфтів Департаменту інфраструктури міста та КП «Сумижитло» необхідно негайно вжити заходів щодо приведення стану комунальних ліфтів у житловому фонді Сум у відповідність до вимог законодавства. У разі ж неможливості повного усунення вимог безпеки внести відповідні зміни до існуючих графіків робіт з експертизи та капітального ремонту, отримавши в органах Держгірпромнагляду України рішення про встановлення нових строків тривало діючих відступів під час утримання та експлуатації зазначених ліфтів.

«Держгірпромнагляд, місцева влада та ліфтовики мають не судитися між собою, а шукати рішення аби не допустити ліфтового колапсу у місті, – зазначив під час засідання Колегії в.о. начальника теруправління Держгірпромнагляду у Сумській області Вячеслав МАЗНИК. – Мешканцям багатоповерхівок нецікаві плани, графіки та судові рішення: їм потрібно аби ліфт у будинку працював і був безпечним».

Нагадаємо, що днями Сумський окружний адміністративний суд задовольнив позовну заяву про негайне застосування заходів реагування до КП «Сумижитло». Зокрема, у вищезгаданій заяві йдеться про зупинку 168 небезпечних ліфтів, що відпрацювали граничний строк експлуатації, та яким не проведено експертизи та капітальні ремонти згідно раніше розроблених планів заходів та узгоджених графіків. Підставою стала остання перевірка КП «Сумижитло» Сумської міської ради, яке є балансоутримувачем ліфтового господарства житлового фонду обласного центр. Посадовими особами теруправління було виявлено 468 порушення вимог законодавства та нормативно-правових  актів з охорони праці. Ця перевірка проходила за зверненням Сумського обласного осередку ВГО «Спілки власників житла України» щодо вжиття невідкладних заходів державного нагляду до стану ліфтового господарства житлового фонду м. Суми.