logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

Цьогорічні жнива на Сумщині пройшла без трагедій, але з порушеннями

Протягом літа державні інспектори теруправління Держгірпромнагляду у Сумській області перевіряли сільськогосподарські підприємства Сумщини стосовно дотримання аграріями вимог безпеки при збирання врожаю. Під час планових перевірок фахівцями Держгірпромнагляду було виявлено чимало порушень вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів з охорони праці, до адміністративної відповідальності притягнуто 28 посадових осіб, серед яких 12 керівників агро- та фермерських господарств.  

Роботу п’яти одиниць обладнання та сільськогосподарських машин було тимчасово заборонено через суд до усунення виявлених порушень, що становили певну загрозу життю та здоров’ю працюючих.

Перше і найсуттєвіше порушення – відсутність у чотирьох господарств дозволів на  виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки. Працівники, які виконують небезпечні роботи, та посадові особи не пройшли навчання і перевірку знань з питань охорони праці. У деяких сільгосппідприємствах бракує засобів індивідуального захисту. Значна кількість зауважень державних інспекторів стосується технічних питань щодо справності обладнання підвищеної небезпеки. Наприклад, рухомі частини машин не огороджені захисними кожухами, що гарантують безпеку працюючим, не всі двері щитів електроустановок зачинені, кран-балкам та решті обладнанню не проведено технічне опосвідчення й експертне обстеження тощо.  При проведенні зварювальних робіт використовують саморобні електродотримачі, або електродотримачі із пошкодженою ізоляції держаків.