logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

Критичний стан сумських ліфтів – головне питання колегії облдержадміністрації

Теруправління Держгірпромнагляду у Сумській області вважає ситуацію з утримання та експлуатації ліфтового господарства в містах Суми та Шостка критичною, тож вимагає негайного реагування місцевих органів влади, спеціалізованих ліфтових організацій для запровадження конкретних заходів щодо безпеки користування ліфтами. Саме ліфтове питання стало головним на порядку денному виїзного засідання колегії Сумської облдержадміністрації, що відбулося 28 серпня у м.Ромни.

Наразі найгірша ситуація склалась у ліфтовому господарстві двох найбільших міст області – Сум та Шостки. Із 829 ліфтів, які знаходяться на балансі КП «Сумижитло» Сумської міської ради, 470 відпрацювали нормативний строк, тобто більше 25 років. Нехтуючи усіма вимогами законодавства, 411 ліфтів не отримали дозволи на експлуатацію. За останні сім років проведено експертні обстеження технічного стану 287 ліфтів, з яких 85 отримали негативний висновок. Для 207 ліфтів вже встиг закінчитися термін проведення експертного обстеження, а 525 ліфтів взагалі не пройшли періодичний технічний огляд. Негативним є й той факт, що плани-графіки виконання робіт з експертизи ліфтів та капітального ремонту, затверджені Держгірпромнаглядом, не витримуються.  У 2014 році роботи згідно цих графіків взагалі не проводились.

По місту Шостка ситуація з «вертикальним транспортом» не набагато краща від обласного центру. 117 із 205 ліфтів вже відпрацювали нормативний строк. 75 ліфтів заборонені до експлуатації, адже не відповідають вимогам безпеки. Такі цифри навів  під час своєї доповіді в.о. начальника територіального управління Держгірпромнагляду у Сумській області Вячеслав МАЗНИК.

Пояснювали складну ситуацію, що виникла з ліфтами, а також шляхи виходу з неї заступники керманичів міст. За словами заступника Сумського міського голови Івана БОРТНИКА, цьогоріч на ремонт 77 ліфтів міста буде спрямовано 3 мільйони 880 тисяч гривень, 980 з яких – кошти обласного бюджету. Заступник Шосткинського міського голови Віктор ПУСТОВІТ запевнив керівництво області, що у 2014 році на ремонт шосткінських ліфтів з місцевого бюджету буде виділено 679 тисяч гривень.

Усього ж, за підрахунками фахівців, на ремонт ліфтів Сумщини треба 29 мільйонів гривень. Тож, голова Сумської облдержадміністрації Володимир ШУЛЬГА, запропонував майбутнім народним обранцям замість передвиборчих бігбордів та сітілайтів відремонтувати хоча б по одному ліфту. А ще треба чесно говорити із людьми, щоб мешканці будинків створювали кооперативи і власноруч вирішували фінансові питання щодо ремонту та експлуатації підйомників.